WARSZTAT, 7 listopada 2023, wtorek,  godz. 10.00 – 12.00,

Udział bezpłatny! Zapisz się!

Zapisz się teraz!

Neuroróżnorodność odnosi się do świata, w którym różnice neurologiczne powinny być rozpoznawane, uznawane i szanowane tak jak każda inna ludzka odmiana, taka jak płeć, rasa czy orientacja seksualna.

Rozmawiając o zespołach, grupach możemy potocznie powiedzieć „każdy z nas jest inny, każdy ma niepowtarzalny kod DNA, podobnie nasze centrum dowodzenia >>mózg<< i zachodzące w nim procesy przepływu impulsów, chemii czynią nas niepowtarzalnymi. Czy neuroróżnorodność dotyczy nas wszystkich?”

Co kryje się pod terminem neuroróżnorodność?:
osoby z wysoką wrażliwością, osoby z dysgrafią, dyskalkulią, dyspraksją, osoby z ADHD, spektrum autyzmu.

Neuroróżnorodność jest częścią naszego życia!

Czy warto rozmawiać o neurożnorodności?

Warto!
Dlaczego ?

Zadajesz sobie pytania:

  • dlaczego tak często zmieniasz pracę?
  • dlaczego wszyscy dookoła mówią Ci „skup się”, „nie słuchasz”
  • dlaczego ten człowiek, przestaje cię słuchać i skrolluje telefon
  • dlaczego tak szybko przeskakuje z tematu na temat i nagle wraca do głównego wątku rozmowy
  • dlaczego osoba, z którą pracujesz, operuje faktami, „zimną” logiką, i brakuje Ci w tym „czułości”
  • dlaczego otaczają Cię sami „emocjonalni histerycy”
  • tak trudno Ci podążać za logika prezentacji finansowej i zadajesz sobie pytanie „jak on widzi w tych znaczkach – liczbach to co mów”
  • i wiele innych…

Jakie zatem można podjąć działania?
Jak radzić sobie z poszczególnymi trudnymi sytuacjami?
Co tworzy neuroinkluzywną kulturę?

Podczas warsztatu otrzymasz wiedzę i będziemy pracować na przykładach opartych o doświadczenia osób z różnych zespołów

Warsztat „Komunikacja, współpraca w zespołach neuroróznorodnych”

  1. Czym jest neuroróżnorodność? (definicje, statystyki)
  2. Case studies: Budowanie zespołów neuroróznorodnych (współpraca, relacje).
    • Jak skutecznie się poznać i rozumieć
    • Jak się wzajemnie rozumieć (kodeks rozumienia człowieka neurotypowego)
    • Jak przekazywać informacje
    • Jak się komunikować
    • Budowanie wspólnoty interesów

Udział w wybranym warsztacie pozwoli Ci:

  • poznać podstawowe pojęcia dotyczące neuroróżnorodności zobaczyć, jakie korzyści daje świadomość i zrozumienie różnic i potrzeb

  • zbudować podstawową wiedzę o możliwych rozwiązaniach sytuacji, które dziś być może postrzegasz jako wyzwanie, trudność

Zapisz się teraz!

Warsztat poprowadzą:

Ewa Kaniewska – Dyrektor Zarządzająca Fundacji Razem dla Różnorodności w Biznesie

Absolwentka wydziału chemii Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu Administracji i Zarządzania SGH.
Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych zdobyte w międzynarodowych korporacjach z branży medycznej w zakresie kompleksowego zarządzania sprzedażą, promocją i kreowaniem pozycji firm na rynku polskim. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych projektach z zakresu formułowania strategii i rozwoju firm, zarówno na poziomie kraju, regionu, jak i globalnej organizacji. Prowadziła projekty edukacyjne rozwijające potrzeby i świadomość personelu medycznego, m.in. w zakresie bezpiecznego środowiska pracy.

Pasjonatka i promotorka różnorodności, równości i włączania w biznesie; od ponad 15 lat wspiera rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu.

Anna Jaguszewska-Bogacz – praktyk HR w tym budowania różnorodności w biznesie, coach Nuerolidership Instytut (ICF), akredytowany menadżer zarządzania zmianą (PROSCI), absolwent SWPS „Neuroróżnorodność w miejscu pracy”.

Różnorodność jest częścią naszego życia, w różny sposób jej doświadczamy. Jest to mix kultur, doświadczeń, tego co jako ludzie wnosimy, wchodząc w zespoły. Różnorodność potrafi nas wzmacniać, dodawać energii. Potrafi być trudna, wzbudzać lęk. Mam wiele lat doświadczenia zawodowego, pracując, ucząc się i żyjąc w wielu krajach (POL, IRL, FIN), pracując w firmach globalnych i polskich, od rynku finansowego po zakłady produkcyjne. W każdym z tych miejsc różnorodność miała inny smak i wymiar, dlatego tak ważne jest rozumienie co i po co chcemy budować, wnosić w kulturę organizacji.

Jak już to wiemy, to sprawność wprowadzania zmian mocno pomaga. Jestem pasjonatem neruo nauk, tego, jak pomagają nam budować obraz świata.