KOBIETY I MĘŻCZYŹNI W ŚWIECIE NOWYCH TECHNOLOGII
21 października 2020 r.
Technologie cyfrowe zmieniły świat. Gospodarka i społeczeństwo rozwijają się w zawrotnym tempie. Początkiem zmian było upowszechnienie się Internetu, który służy dzisiaj wszystkim. Świat nowych technologii był budowany głównie przez mężczyzn. Obecnie innowacyjne rozwiązania pojawiają się dzięki synergii kobiet i mężczyzn. Włączanie kobiet w pracę przy rozwoju nowoczesnych technologii wpływa na większą innowacyjność i kreatywność zespołów, a także na lepszą jakość i atrakcyjność produktów. Porozmawiamy o tym w środę, 21 października, podczas bezpłatnego spotkania organizowanego online przez Inicjatywę Razem dla Różnorodności w Biznesie wraz z T-Mobile.
Serdecznie zapraszamy!
PARTNER GŁÓWNY SPOTKANIA
Program spotkania
15:00 - 15:10 | Powitanie Monika Buchajska-Wróbel,Prezes, Stowarzyszenie Interim Managers (SIM) Dorota Kuprianowicz Legutko, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Polityki Personalnej T-Mobile |
15:10 - 15:25 | Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie: Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach? Małgorzata Tomasik, Członek Rady Programowej Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie |
15:25 – 15:40 | Dobra praktyka Partnera Wydarzenia - T-Mobile Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej |
15:40 – 16:30 | Panel dyskusyjny: Kobiety i mężczyźni w świecie nowych technologii Prowadzący: red. Paweł Strawiński, Forbes Paneliści: Agnieszka Rynkowska, Członek Zarządu T-Mobile Polska, Dyrektor Pionu B2B; Prof. dr hab. inż. Andrzej Kraśniewski, Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW; Bianka Siwińska, Perspektywy Women in Tech Summit; Sandra Subel, Global Head of Diversity and Inclusion Axel Springer SE Artur Waliszewski, Dyrektor Google Polska |
16:30 – 16:40 | Podsumowanie spotkania Jerzy Kalinowski, Członek Rady Programowej Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie |
Prelegenci
Dorota Kuprianowicz-Legutko
CZŁONEK ZARZĄDU / DYREKTOR DS. POLITYKI PERSONALNEJ
Od 1 grudnia 2017 Członek Zarządu T-Mobile Polska ds. Polityki Personalnej
Dorota Kuprianowicz-Legutko posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim w firmach z branży energetycznej, logistycznej i FMCG. Od 2012 roku zarządzała kapitałem ludzkim w Innogy Polska S.A. (wcześniej RWE S.A.), gdzie prowadziła liczne projekty związane z transformacją kultury organizacyjnej, rebrandingiem, kształtowaniem i rozwojem postaw liderskich, implementacją systemów benefitów i wynagrodzeń, negocjacjami i współpracą z partnerami społecznymi oraz rekrutacją i rozwojem pracowników. Opracowała również szereg programów wewnętrznych, związanych z utrzymaniem talentów, rozwojem ekspertów czy mentoringiem.
Agnieszka Rynkowska
CZŁONEK ZARZĄDU / DYREKTOR DS. B2B
Agnieszka Rynkowska ma ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowym biznesie. Przez ostatnie 5 lat związana była z Microsoft Sp. z o.o., gdzie pełniła funkcję Dyrektora Marketingu & Operacji i Członka Zarządu spółki, a wcześniej – Dyrektora ds. Strategii Biznesowej. Była również zatrudniona w Philips Lighting S.A. jako Dyrektor Marketingu w rejonie Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie odpowiadała za działalność na 17 rynkach. Wcześniej pracowała na różnych stanowiskach kierowniczych w Microsoft Sp. z o.o., Orange / PTK Centertel Sp. z o.o. i Ericsson Sp. z o.o..
Agnieszka Rynkowska posiada wykształcenie i doświadczenie zarówno w obszarze technologii, jak i zarządzania i marketingu. Ukończyła Politechnikę Warszawską, a także studia podyplomowe w WSZiM oraz The Chartered Institute of Marketing.
Małgorzata Rybak-Dowżyk
Od 20 lat związana z obszarem komunikacji. Od 2012 roku pełni funkcję Dyrektora Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska. Odpowiada za tworzenie i wdrażanie strategii komunikacyjnej, w tym kształtowanie wizerunku pracodawcy na zewnątrz i wewnątrz organizacji, kreowanie strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Responsibility) ściśle zintegrowanej ze strategią rozwoju biznesu.
Doskonale spełnia się w roli nowoczesnej kobiety biznesu, ale przede wszystkim jako matka trójki dzieci. Na co dzień aktywnie łączy te dwie funkcję będące wyzwaniem, nie tylko w środowisku biznesowym, ale i w sferze prywatnej. Obdarzona wyjątkową energią, entuzjazmem do życia oraz rzadką zaletą – znajdowania rozwiązań tam, gdzie inni ich nie dostrzegają.
Jej bogate doświadczenie zawodowe i życiowe pozwoliło na wypracowanie światopoglądu, który koncentruje się na ludziach, kreowaniu lepszej rzeczywistości i wytrwałości w dążeniach do swoich celów i marzeń. Dzięki swojemu pozytywnemu podejściu do życia i umiejętnością komunikatywnego zarządzania, skupia wokół siebie ludzi, których „zaraża” swoją pasją – na życie. Ulubione zwroty, które mówią o niej najwięcej: „uśmiech na Życie”, „odwróćmy myślenie” oraz „kryzys to nasza szansa, musimy go dobrze wykorzystać”.
Prof. dr hab. inż. Andrzej Kraśniewski
Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW; współtwórca nowych programów studiów (Cyberbezpieczeństwo, Inżynieria Internetu Rzeczy), Sekretarz Generalny Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (1999-2020); współtwórca projektów Krajowych Ram Kwalifikacji dla szkolnictwa wyższego; członek Komitetu Naukoznawstwa PAN, członek ciał nadzorujących (Steering Committee, Advisory Board) realizację projektów koordynowanych przez European University Association; autor ok. 130 publikacji w zakresie inżynierii komputerowej oraz ok. 60 prac dotyczących szkolnictwa wyższego, IEEE Life Senior Member.
Dr Bianka Siwińska
Stworzyła akcję „Dziewczyny na politechniki!” i program „IT for SHE” – dla utalentowanych informatyczek, który został nagrodzony przez Komisję Europejska jako najlepsze działanie na rzecz kobiet w technologiach w UE – Euroean Digital Skills Award. W 2018 zainicjowała „Perspektywy Women in Tech Summit” – największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie. 2-4 grudnia odbędzie się jego trzecia edycja, w której weźmie udział 3000 uczestniczek i uczestników.
Sandra Subel
GLOBAL HEAD OF DIVERSITY AND INCLUSION AXEL SPRINGER SE
Sandra Subel jest doświadczoną i pełną pasji osobą, inicjatorem zmian. 1 lipca 2020 roku rozpoczęła pracę na stanowisku Global Head of Diversity and Inclusion w Grupie Axel Springer.
Zanim dołączyła do Axel Springer w październiku 2019 roku, przez 9 lat pracowała w Accenture specjalizując się w innowacji i zarządzaniu zmianą.
Sandra uważa, że edukacja jest jednym z najpotężniejszych darów, jakie ludzie mogą otrzymać lub przekazać. Jest trenerem i mentorem młodszych członków swojej sieci zawodowej. Organizuje bezpłatne warsztaty, przemawia na konferencjach, moderuje wolontarystycznie spotkania a także pisze bloga.
Posiada różne stopnie naukowe, w tym Executive MBA Uniwersytetu Ekonomicznego i Biznesu w Poznaniu oraz Georgia State University.
Artur Waliszewski
REGIONAL BUSINESS DIRECTOR CEE, GOOGLE
Dołączył do Google w 2006 jako szef ruszającego polskiego biura, a wkrótce został także odpowiedzialny za rozwój obecności Google w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie nadzoruje działalność firmy w regionie i jest odpowiedzialny za określanie i wdrażanie strategii rozwoju biznesu. Przed przejściem do Google był członkiem zarządu i dyrektorem największego polskiego portalu internetowego Onet.pl, spółki którą pomógł budować od jej początków w 1996 roku.
Paweł Strawiński
DZIENNIKARZ
Dziennikarz polskiej edycji „Forbesa”. Politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Kopenhadze. Z mediami związany od 2012 roku, początkowo jako dziennikarz redakcji biznesowej Onetu, potem redaktor i wydawca. Prowadzący i wydawca formatów wideo w grupie Ringier Axel Springer Polska. W studiu gościł najważniejsze postaci świata polskiej gospodarki i polityki. W „Forbesie” pisze przede wszystkim o gospodarce, rynkach i społecznie odpowiedzialnym biznesie. Laureat konkursów „Dziennikarze dla klimatu” i „Pióro odpowiedzialności”.
Monika Buchajska-Wróbel
PARTNER INWENTA, PREZES SIM, CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ INICJATYWA RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE/
Ekspert branży HR, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu procesów HR zarówno dla firm polskich, jaki i zagranicznych. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadziła kilkaset projektów z zakresu rekrutacji executive search na najwyższe szczeble zarządzania oraz oceny pracowniczej metodą assessment/development centre. Była również zaangażowana w realizację licznych programów outplacement dla firm z różnych branż, zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Specjalizuje się w projektach dla rynku Venture Capital. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz aktywizacji oraz promocji polskiego rynku interim management (zarządzanie czasowe). Pomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka polskiego Stowarzyszenia Interim Managers (SIM). Jako jedna z niewielu na rynku polskim posiada bogate doświadczenie w rekrutacji i doborze managerów czasowych.
Małgorzata Tomasik
CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ INICJATYWA RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE, TRENER, MENTOR, KONSULTANT
Ekspert od spraw zasobów ludzkich z ponad dwudziestoletnią praktyką w tym zawodzie. Posiada szerokie doświadczenia praktyczne i sukcesy w pracy nad zachowaniem w organizacjach w tym kulturą i wdrożeniem zmian, zaangażowaniem pracowników, satysfakcją zawodową czy rozwojem. Zajmowała się także komunikacją wewnętrzną w firmach, negocjacjami ze związkami zawodowymi czy pozycjonowaniem firmy jako pracodawcy z wyboru. Jej największą pasją w zarządzaniu zasobami ludzkimi zawsze było pozyskiwanie odpowiednich talentów i kompetencji do organizacji, wspieranie ich rozwoju zawodowego, a także ich późniejszej pracy jako liderów rozwijających zespoły i organizacje w Polsce i za granicą. Małgorzata była m.in. partnerem firm Arthur Andersen oraz EY oraz dyrektorem ds. Personalnych Grupy Orlen.
Jerzy Kalinowski
CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ INICJATYWA RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE, PARTNER DIGISTRAT
Jerzy Kalinowski obecnie partner Digistrat. Wcześniej przez wiele lat był partnerem w KPMG i odpowiadał za doradztwo strategiczno-operacyjne w Polsce. Specjalizował się w programach transformacji biznesowej, poprawie efektywności przedsiębiorstw, oraz innowacjach cyfrowych. Pełnił też rolę lidera sektora nowoczesnych technologii, cyfrowych mediów i telekomunikacji w Europie Wschodniej i Centralnej. W swojej karierze w konsultingu prowadził projekty doradcze w blisko 20 krajach na różnych kontynentach.
Wcześniej Jerzy przez wiele lat sprawował kierownicze role w różnych spółkach – był prezesem zarządu AMG.net SA (obecnie ATOS Polska), i-start.pl(fundusz venture capital inwestujący w cyfrowe startupy) oraz Price Waterhouse Business Information Technologies (joint venture z Price Waterhouse – obecnie PWC). Był też członkiem rad nadzorczych spółek przede wszystkim z branży nowoczesnych technologii (był np. przewodniczącym rady nadzorczej Optimus SA i Onet.pl).
Jerzy zaczynał swoją karierę zawodową jako nauczyciel akademicki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat brał też udział w realizacji prac-badawczo-rozwojowych w Polsce i USA.
Jerzy jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (mgr inż. telekomunikacji i dr nauk technicznych) oraz University of Rochester w USA (M. Sc. In Electrical Engineering). Jest również absolwentem IMD w Lozannie (Management Development Program).
9:30 – 10:00
10:00 -10:10
10:10 – 10:30
10:30 – 11:00
11:00 – 11:20
11:20 – 11:30
11:30 – 12:30
12:30 – 13:15
Sesja warsztatowa:
13:15 – 14:15
14:15 – 15:15
Rejestracja uczestników, networking
Otwarcie spotkania
Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska SA
Jerzy Kalinowski, Doradca Zarządu KPMG
Razem dla Różnorodności – Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?
Monika Buchajska-Wróbel, Prezes Stowarzyszenia Interim Managers
Różnorodność – nasza droga.
Sylwia Bogucka, Dyrektor Planowania Biznesowego i Zarządzania Wartością, Orange Polska SA
Prezentacja główna, Gospodarz spotkania
Jak Interim Manager wspiera rozwój firmy IT. Case study
Paweł Chyl, Prezes, Monogo Sp. z o.o.
Elżbieta Mądra, Interim Manager, Członek Zarządu, Stowarzyszenie Interim Managers
Przerwa kawowa
Panel Dyskusyjny: Różnorodność przynosi innowacyjność.
Dlaczego tak rzadko korzystamy z tej sprawdzonej prawdy?
paneliści:
Joanna Mosiej-Sitek, Redaktorka Naczelna “Wysokich Obcasów Praca”, zastępca wydawcy Gazety Wyborczej;
Mariusz Witek, Dyrektor Generalny DAFA Polska;
Bianka Siwińska, Dyrektor Zarządzająca, Fundacja Edukacyjna Perspektywy
moderator: Monika Dawid-Sawicka – ekspertka rynku pracy
Czerpanie z różnorodności wydaje się prostą metodą. Dzięki spojrzeniu kogoś
zupełnie innego niż my zyskujemy inną perspektywę, a często też niedostępne dla
nas rozwiązanie! Jednak korzystanie z różnorodności wymaga świadomości.
Ciekawość tego, jak inni rozwiązaliby dokładnie ten sam problem, jest rozwojowa
sama w sobie, ale wymaga pewnej pokory i wiary, że (również) ktoś inny może
wnieść do rozwiązania realną wartość.
Jak korzystać z różnorodności i potencjału, który przynosi? Co jest najtrudniejsze w
budowaniu firm i zespołów korzystających z różnorodności? Z jakich doświadczeń
warto skorzystać? Zapraszamy do dyskusji.
Przerwa na lunch
Budowanie efektywnych zespołów w oparciu o różnorodności. Jak radzić sobie z ograniczeniami, które są w nas. Jak tworzyć najlepsze synergie w zespole.
Prowadzenie:
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.
Katarzyna Olczak
Motywacja lidera. Budowanie mistrzowskich zespołów w sporcie.
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.
Jak motywować i angażować najzdolniejsze talenty i pozostałych tak, aby zespół działał sprawnie, a ludzie mieli poczucie sprawczości i wpływu?
Katarzyna Olczak, Head of HR, GBS EMEA, Bain & Company