KOBIETY I MĘŻCZYŹNI W ŚWIECIE NOWYCH TECHNOLOGII

21 października 2020 r.

weź udział

Technologie cyfrowe zmieniły świat. Gospodarka i społeczeństwo rozwijają się w zawrotnym tempie. Początkiem zmian było upowszechnienie się Internetu, który służy dzisiaj wszystkim. Świat nowych technologii był budowany głównie przez mężczyzn. Obecnie innowacyjne rozwiązania pojawiają się dzięki synergii kobiet i mężczyzn. Włączanie kobiet w pracę przy rozwoju nowoczesnych technologii wpływa na większą innowacyjność i kreatywność zespołów, a także na lepszą jakość i atrakcyjność produktów. Porozmawiamy o tym w środę, 21 października, podczas bezpłatnego spotkania organizowanego online przez Inicjatywę Razem dla Różnorodności w Biznesie wraz z T-Mobile.

Serdecznie zapraszamy!

WSPÓŁORGANIZATORZY SPOTKANIA:

PARTNER GŁÓWNY SPOTKANIA

PARTNERZY SPOTKANIA:

Program spotkania

15:00 - 15:10Powitanie
Monika Buchajska-Wróbel,Prezes, Stowarzyszenie Interim Managers (SIM)
Dorota Kuprianowicz Legutko, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Polityki Personalnej T-Mobile
15:10 - 15:25Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie: Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?
Małgorzata Tomasik, Członek Rady Programowej Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie
15:25 – 15:40Dobra praktyka Partnera Wydarzenia - T-Mobile
Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej
15:40 – 16:30Panel dyskusyjny: Kobiety i mężczyźni w świecie nowych technologii
Prowadzący: red. Paweł Strawiński, Forbes
Paneliści:
Agnieszka Rynkowska, Członek Zarządu T-Mobile Polska, Dyrektor Pionu B2B;
Prof. dr hab. inż. Andrzej Kraśniewski, Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW;
Bianka Siwińska, Perspektywy Women in Tech Summit;
Sandra Subel, Global Head of Diversity and Inclusion Axel Springer SE
Artur Waliszewski, Dyrektor Google Polska
16:30 – 16:40Podsumowanie spotkania
Jerzy Kalinowski, Członek Rady Programowej Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie

Prelegenci

Dorota Kuprianowicz-Legutko
CZŁONEK ZARZĄDU / DYREKTOR DS. POLITYKI PERSONALNEJ

Od 1 grudnia 2017 Członek Zarządu T-Mobile Polska ds. Polityki Personalnej

Dorota Kuprianowicz-Legutko posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim w firmach z branży energetycznej, logistycznej i FMCG. Od 2012 roku zarządzała kapitałem ludzkim w Innogy Polska S.A. (wcześniej RWE S.A.), gdzie prowadziła liczne projekty związane z transformacją kultury organizacyjnej, rebrandingiem, kształtowaniem i rozwojem postaw liderskich, implementacją systemów benefitów i wynagrodzeń, negocjacjami i współpracą z partnerami społecznymi oraz rekrutacją i rozwojem pracowników. Opracowała również szereg programów wewnętrznych, związanych z utrzymaniem talentów, rozwojem ekspertów czy mentoringiem.

Agnieszka Rynkowska
CZŁONEK ZARZĄDU / DYREKTOR DS. B2B

Agnieszka Rynkowska ma ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowym biznesie. Przez ostatnie 5 lat związana była z Microsoft Sp. z o.o., gdzie pełniła funkcję Dyrektora Marketingu & Operacji i Członka Zarządu spółki, a wcześniej – Dyrektora ds. Strategii Biznesowej. Była również zatrudniona w Philips Lighting S.A. jako Dyrektor Marketingu w rejonie Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie odpowiadała za działalność na 17 rynkach. Wcześniej pracowała na różnych stanowiskach kierowniczych w Microsoft Sp. z o.o., Orange / PTK Centertel Sp. z o.o. i Ericsson Sp. z o.o..

Agnieszka Rynkowska posiada wykształcenie i doświadczenie zarówno w obszarze technologii, jak i zarządzania i marketingu. Ukończyła Politechnikę Warszawską, a także studia podyplomowe w WSZiM oraz The Chartered Institute of Marketing.

Małgorzata Rybak-Dowżyk

Od 20 lat związana z obszarem komunikacji. Od 2012 roku pełni funkcję Dyrektora Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska. Odpowiada za tworzenie  i wdrażanie strategii komunikacyjnej, w tym kształtowanie wizerunku pracodawcy na zewnątrz i wewnątrz organizacji, kreowanie strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Responsibility) ściśle zintegrowanej ze strategią rozwoju biznesu. 

Doskonale spełnia się w roli nowoczesnej kobiety biznesu, ale przede wszystkim jako matka trójki dzieci. Na co dzień aktywnie łączy te dwie funkcję będące wyzwaniem, nie tylko w środowisku biznesowym, ale i w sferze prywatnej. Obdarzona wyjątkową energią, entuzjazmem do życia oraz rzadką zaletą – znajdowania rozwiązań tam, gdzie inni ich nie dostrzegają. 

Jej bogate doświadczenie zawodowe i życiowe pozwoliło na wypracowanie światopoglądu, który koncentruje się na ludziach, kreowaniu lepszej rzeczywistości i wytrwałości w dążeniach do swoich celów i marzeń. Dzięki swojemu pozytywnemu podejściu do życia i umiejętnością komunikatywnego zarządzania, skupia wokół siebie ludzi, których „zaraża” swoją pasją – na życie. Ulubione zwroty, które mówią o niej najwięcej: „uśmiech na Życie”, „odwróćmy myślenie” oraz „kryzys to nasza szansa, musimy go dobrze wykorzystać”. 

Prof. dr hab. inż. Andrzej Kraśniewski

Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW; współtwórca nowych programów studiów (Cyberbezpieczeństwo, Inżynieria Internetu Rzeczy), Sekretarz Generalny Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (1999-2020); współtwórca projektów Krajowych Ram Kwalifikacji dla szkolnictwa wyższego; członek Komitetu Naukoznawstwa PAN, członek ciał nadzorujących (Steering Committee, Advisory Board) realizację projektów koordynowanych przez European University Association; autor ok. 130 publikacji w zakresie inżynierii komputerowej oraz ok. 60 prac dotyczących szkolnictwa wyższego, IEEE Life Senior Member.

Dr Bianka Siwińska

Stworzyła akcję „Dziewczyny na politechniki!” i program „IT for SHE”  – dla utalentowanych informatyczek, który został nagrodzony przez Komisję Europejska jako najlepsze działanie na rzecz kobiet w technologiach w UE – Euroean Digital Skills Award. W 2018 zainicjowała „Perspektywy Women in Tech Summit” – największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie. 2-4 grudnia odbędzie się jego trzecia edycja, w której weźmie udział 3000 uczestniczek i uczestników.

Sandra Subel
GLOBAL HEAD OF DIVERSITY AND INCLUSION AXEL SPRINGER SE

Sandra Subel jest doświadczoną i pełną pasji osobą, inicjatorem zmian. 1 lipca 2020 roku rozpoczęła pracę na stanowisku Global Head of Diversity and Inclusion w Grupie Axel Springer.

Zanim dołączyła do Axel Springer w październiku 2019 roku, przez 9 lat pracowała w Accenture specjalizując się w innowacji i zarządzaniu zmianą.

Sandra uważa, że edukacja jest jednym z najpotężniejszych darów, jakie ludzie mogą otrzymać lub przekazać. Jest trenerem i mentorem młodszych członków swojej sieci zawodowej. Organizuje bezpłatne warsztaty, przemawia na konferencjach, moderuje wolontarystycznie spotkania a także pisze bloga.

Posiada różne stopnie naukowe, w tym Executive MBA Uniwersytetu Ekonomicznego i Biznesu w Poznaniu oraz Georgia State University.

Artur Waliszewski
REGIONAL BUSINESS DIRECTOR CEE, GOOGLE

Dołączył do Google w 2006 jako szef ruszającego polskiego biura, a wkrótce został także odpowiedzialny za rozwój obecności Google w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie nadzoruje działalność firmy w regionie i jest odpowiedzialny za określanie i wdrażanie strategii rozwoju biznesu. Przed przejściem do Google był członkiem zarządu i dyrektorem największego polskiego portalu internetowego Onet.pl, spółki którą pomógł budować od jej początków w 1996 roku. 

Paweł Strawiński
DZIENNIKARZ

Dziennikarz polskiej edycji „Forbesa”. Politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Kopenhadze. Z mediami związany od 2012 roku, początkowo jako dziennikarz redakcji biznesowej Onetu, potem redaktor i wydawca. Prowadzący i wydawca formatów wideo w grupie Ringier Axel Springer Polska. W studiu gościł najważniejsze postaci świata polskiej gospodarki i polityki. W „Forbesie” pisze przede wszystkim o gospodarce, rynkach i społecznie odpowiedzialnym biznesie. Laureat konkursów „Dziennikarze dla klimatu” i „Pióro odpowiedzialności”.

Monika Buchajska-Wróbel
PARTNER INWENTA, PREZES SIM, CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ INICJATYWA RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE/

Ekspert branży HR, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu procesów HR zarówno dla firm polskich, jaki i zagranicznych. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadziła kilkaset projektów z zakresu rekrutacji executive search na najwyższe szczeble zarządzania oraz oceny pracowniczej metodą assessment/development centre. Była również zaangażowana w realizację licznych programów outplacement dla firm z różnych branż, zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Specjalizuje się w projektach dla rynku Venture Capital. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz aktywizacji oraz promocji polskiego rynku interim management (zarządzanie czasowe). Pomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka polskiego Stowarzyszenia Interim Managers (SIM). Jako jedna z niewielu na rynku polskim posiada bogate doświadczenie w rekrutacji i doborze managerów czasowych.

Małgorzata Tomasik
CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ INICJATYWA RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE, TRENER,  MENTOR, KONSULTANT

Ekspert od spraw zasobów ludzkich z ponad dwudziestoletnią praktyką w tym zawodzie. Posiada szerokie doświadczenia praktyczne i sukcesy w pracy nad zachowaniem w organizacjach w tym kulturą i wdrożeniem zmian, zaangażowaniem pracowników, satysfakcją zawodową czy rozwojem. Zajmowała się także komunikacją wewnętrzną w firmach, negocjacjami ze związkami zawodowymi czy pozycjonowaniem firmy jako pracodawcy z wyboru. Jej największą pasją w zarządzaniu zasobami ludzkimi zawsze było pozyskiwanie odpowiednich talentów i kompetencji do organizacji, wspieranie ich rozwoju zawodowego, a także ich późniejszej pracy jako liderów rozwijających zespoły i organizacje w Polsce i za granicą. Małgorzata była m.in. partnerem firm Arthur Andersen oraz EY oraz dyrektorem ds. Personalnych Grupy Orlen. 

Jerzy Kalinowski
CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ INICJATYWA RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE, PARTNER DIGISTRAT

Jerzy Kalinowski obecnie partner Digistrat. Wcześniej przez wiele lat był partnerem w KPMG i odpowiadał za doradztwo strategiczno-operacyjne w Polsce. Specjalizował się w programach transformacji biznesowej, poprawie efektywności przedsiębiorstw, oraz innowacjach cyfrowych. Pełnił też rolę lidera sektora nowoczesnych technologii, cyfrowych mediów i telekomunikacji w Europie Wschodniej i Centralnej. W swojej karierze w konsultingu prowadził projekty doradcze w blisko 20 krajach na różnych kontynentach.

Wcześniej Jerzy przez wiele lat sprawował kierownicze role w różnych spółkach – był prezesem zarządu AMG.net SA (obecnie ATOS Polska), i-start.pl(fundusz venture capital inwestujący w cyfrowe startupy) oraz Price Waterhouse Business Information Technologies (joint venture z Price Waterhouse – obecnie PWC). Był też członkiem rad nadzorczych spółek przede wszystkim z branży nowoczesnych technologii (był np. przewodniczącym rady nadzorczej Optimus SA i Onet.pl).

Jerzy zaczynał swoją karierę zawodową jako nauczyciel akademicki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat brał też udział w realizacji prac-badawczo-rozwojowych w Polsce i USA.

Jerzy jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (mgr inż. telekomunikacji i dr nauk technicznych) oraz University of Rochester w USA (M. Sc. In Electrical Engineering). Jest również absolwentem IMD w Lozannie (Management Development Program).

9:30 – 10:00

10:00 -10:10

10:10 – 10:30

10:30 – 11:00

11:00 – 11:20

11:20 – 11:30

11:30 – 12:30

12:30 – 13:15

Sesja warsztatowa:

13:15 – 14:15

14:15 – 15:15

Rejestracja uczestników, networking

Otwarcie spotkania
Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska SA
Jerzy Kalinowski, Doradca Zarządu KPMG

Razem dla Różnorodności – Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?
Monika Buchajska-Wróbel, Prezes Stowarzyszenia Interim Managers

Różnorodność – nasza droga.
Sylwia Bogucka, Dyrektor Planowania Biznesowego i Zarządzania Wartością, Orange Polska SA
Prezentacja główna, Gospodarz spotkania

Jak Interim Manager wspiera rozwój firmy IT. Case study
Paweł Chyl, Prezes, Monogo Sp. z o.o.
Elżbieta  Mądra, Interim Manager, Członek Zarządu, Stowarzyszenie Interim Managers

Przerwa kawowa

Panel Dyskusyjny: Różnorodność przynosi innowacyjność.
Dlaczego tak rzadko korzystamy z tej sprawdzonej prawdy?

paneliści:
Joanna Mosiej-Sitek, Redaktorka Naczelna “Wysokich Obcasów Praca”, zastępca wydawcy Gazety Wyborczej;
Mariusz Witek, Dyrektor Generalny DAFA Polska;
Bianka Siwińska, Dyrektor Zarządzająca, Fundacja Edukacyjna Perspektywy

moderator: Monika Dawid-Sawicka – ekspertka rynku pracy

Czerpanie z różnorodności wydaje się prostą metodą. Dzięki spojrzeniu kogoś
zupełnie innego niż my zyskujemy inną perspektywę, a często też niedostępne dla
nas rozwiązanie! Jednak korzystanie z różnorodności wymaga świadomości.
Ciekawość tego, jak inni rozwiązaliby dokładnie ten sam problem, jest rozwojowa
sama w sobie, ale wymaga pewnej pokory i wiary, że (również) ktoś inny może
wnieść do rozwiązania realną wartość.

Jak korzystać z różnorodności i potencjału, który przynosi? Co jest najtrudniejsze w
budowaniu firm i zespołów korzystających z różnorodności? Z jakich doświadczeń
warto skorzystać? Zapraszamy do dyskusji.

Przerwa na lunch

Budowanie efektywnych zespołów w oparciu o różnorodności. Jak radzić sobie z ograniczeniami, które są w nas. Jak tworzyć najlepsze synergie w zespole.
Prowadzenie:
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.
Katarzyna Olczak

Motywacja lidera. Budowanie mistrzowskich zespołów w sporcie.
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.

Jak motywować i angażować najzdolniejsze talenty i pozostałych tak, aby zespół działał sprawnie, a ludzie mieli poczucie sprawczości i wpływu?
Katarzyna Olczak, Head of HR, GBS EMEA, Bain & Company

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from - Youtube
Vimeo
Consent to display content from - Vimeo
Google Maps
Consent to display content from - Google