SPOTKANIE INICJATYWY

Razem dla różnorodności w biznesie

21 maja 2020,  wydarzenie online

Weź udział

Synergia kultur w biznesie

Z okazji Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej serdecznie zapraszamy na bezpłatne wydarzenie online Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie, które odbędzie się 21 maja 2020r. w godz. 15.00 – 16.45.

Spotkanie, współorganizowane z Google Polska, poświęcimy synergii kultur w biznesie. Dobrymi praktykami w obszarze wielokulturowości w Google Polska podzielą się z nami Magda Kotlarczyk, Head of Sales oraz Aleksandra Wojciechowska, Site Administrative Business Partner & Culture/ CSR/DEI Lead.

W trakcie spotkania będziemy szukali odpowiedzi na pytania:

  • Jakie korzyści daje biznesowi różnorodność kulturowa?
  • Czy Polacy są gotowi na inkluzywne zarządzanie?
  • Czy polski biznes potrzebuje różnorodności kulturowej?
  • Jakie są największe wyzwania w adaptacji osoby rozpoczynającej pracę w zupełnie nowej kulturze?
  • Co jest najtrudniejsze dla obcokrajowców pracujących w Polsce? Jakie aspekty pracy w Polsce są najciekawsze?
  • W jaki sposób integrować międzykulturowe zespoły? Co polski pracodawca może zrobić, żeby szybko i skutecznie uzyskać wszystkie potencjalne korzyści z wielokulturowości?

Doświadczeniami z pracy w innym kraju i kulturze podzielą się Joergen Bang Jensen, były CEO w P4 (Play), Adi Ben-Artzy, Site Program Manager w Google Polska, Dagmara Ptasińska, Dyrektor Portfolio Produktów HR, T-Mobile, Nour Maalouf, lekarka z Łodzi, Oksana Paszkiewicz, Młodszy Konsultant, Inwenta, Andrea de Gaspari, Dyrektor, Management Consulting, KPMG Polska, Puneet Arora, Supply Chain Planning Manager, McCormick Polska.

Nasi goście opowiedzą o największych wyzwaniach z pracy w Polsce, o tym, co było lub jest najciekawsze, a co najtrudniejsze. Podzielą się z nami swoimi doświadczeniami wynikającymi ze zderzenia kultur, a także przedstawią dobre praktyki i rady – jak budować zespół, w którym wielokulturowość przestanie być niełatwym wyzwaniem, a stanie się atutem.

Prelegenci

Monika Buchajska-Wróbel
PARTNER INWENTA, PREZES SIM

Ekspert branży HR, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu procesów HR zarówno dla firm polskich, jaki i zagranicznych. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadziła kilkaset projektów z zakresu rekrutacji executive search na najwyższe szczeble zarządzania oraz oceny pracowniczej metodą assessment/development centre. Była również zaangażowana w realizację licznych programów outplacement dla firm z różnych branż, zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Specjalizuje się w projektach dla rynku Venture Capital. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz aktywizacji oraz promocji polskiego rynku interim management (zarządzanie czasowe). Pomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka polskiego Stowarzyszenia Interim Managers (SIM). Jako jedna z niewielu na rynku polskim posiada bogate doświadczenie w rekrutacji i doborze managerów czasowych.

Jerzy Kalinowski
CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ INICJATYWA RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE, PARTNER DIGISTRAT

Jerzy Kalinowski obecnie partner Digistrat. Wcześniej przez wiele lat był partnerem w KPMG i odpowiadał za doradztwo strategiczno-operacyjne w Polsce. Specjalizował się w programach transformacji biznesowej, poprawie efektywności przedsiębiorstw, oraz innowacjach cyfrowych. Pełnił też rolę lidera sektora nowoczesnych technologii, cyfrowych mediów i telekomunikacji w Europie Wschodniej i Centralnej. W swojej karierze w konsultingu prowadził projekty doradcze w blisko 20 krajach na różnych kontynentach.

Wcześniej Jerzy przez wiele lat sprawował kierownicze role w różnych spółkach – był prezesem zarządu AMG.net SA (obecnie ATOS Polska), i-start.pl(fundusz venture capital inwestujący w cyfrowe startupy) oraz Price Waterhouse Business Information Technologies (joint venture z Price Waterhouse – obecnie PWC). Był też członkiem rad nadzorczych spółek przede wszystkim z branży nowoczesnych technologii (był np. przewodniczącym rady nadzorczej Optimus SA i Onet.pl).

Jerzy zaczynał swoją karierę zawodową jako nauczyciel akademicki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat brał też udział w realizacji prac-badawczo-rozwojowych w Polsce i USA.

Jerzy jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (mgr inż. telekomunikacji i dr nauk technicznych) oraz University of Rochester w USA (M. Sc. In Electrical Engineering). Jest również absolwentem IMD w Lozannie (Management Development Program).

Katarzyna Olczak
HEAD OF HR, GBS EMEA, BAIN & COMPANY

Posiada 20-letnie doświadczenie w obszarze strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim szczególnie w podnoszeniu efektywności organizacji, zaangażowania pracowników oraz zarządzaniu talentami w międzynarodowych organizacjach. Posiada doświadczenie w zarządzaniu zmianą, procesami restrukturyzacyjnymi i transformacyjnymi. Od 6 lat związana ze Skanska Commercial Development Europe, gdzie odpowiada za strategię w obszarze HR i Innowacji w Polsce, w Czechach, na Węgrzech i Rumunii. Jako członek zarządu business.link jest odpowiedzialna za rozwój współpracy Skanska z business.link (organizacja wspomagająca przedsiębiorczość, nowoczesne przestrzenie biurowe) a w szczególności za integrację organizacyjną i ekspansję zagraniczną. Certyfikowany coach, facylitator i pasjonatka twórczego rozwiązywania problemów w organizacjach oraz partycypacyjnego stylu przywództwa.

Dagmara Ptasińska
HR PRODUCT PORTFOLIO DEPARTMENT, T-MOBILE

HR Manager z ponad 10-letnim doświadczeniem, zapewniający wsparcie strategiczne i taktyczne dla różnych funkcji (od wielu lat głównie dla IT i finansów), z doświadczeniem w realizacji projektów w międzynarodowych firmach telekomunikacyjnych, finansowych i executive search. Ekspert w zakresie HR transakcyjnego i partnerskiego. Sprawdzony lider od ponad 7 lat w dziedzinie rozwoju, pozyskiwania talentów, wydajności w wielozakładowej międzynarodowej organizacji z wymiernymi rezultatami sukcesu. Działał jako lider HR Transformacji w strukturach międzynarodowych (głównie usługi outsourcingowe).

Małgorzata Tomasik
TRENER / MENTOR / KONSULTANT

Ekspert od spraw zasobów ludzkich z ponad dwudziestoletnią praktyką w tym zawodzie. Posiada szerokie doświadczenia praktyczne i sukcesy w pracy nad zachowaniem w organizacjach w tym kulturą i wdrożeniem zmian, zaangażowaniem pracowników, satysfakcją zawodową czy rozwojem. Zajmowała się także komunikacją wewnętrzną w firmach, negocjacjami ze związkami zawodowymi czy pozycjonowaniem firmy jako pracodawcy z wyboru. Jej największą pasją w zarządzaniu zasobami ludzkimi zawsze było pozyskiwanie odpowiednich talentów i kompetencji do organizacji, wspieranie ich rozwoju zawodowego, a także ich późniejszej pracy jako liderów rozwijających zespoły i organizacje w Polsce i za granicą.

Program spotkania

15:00 – 15:10Powitanie
Magda Kotlarczyk, Head of Sales, Google Poland
Monika Buchajska-Wróbel, Członek Rady Programowej Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie
Małgorzata Tomasik, Członek Rady Programowej Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie
15:10 – 15:25Dlaczego różnorodność w biznesie jest ważna?
Jerzy Kalinowski, Członek Rady Programowej, Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie
15:25 – 15:35Doświadczenie różnorodności wielokulturowej
Dagmara Ptasińska, Dyrektor Portfolio Produktów HR, T-Mobile,
Oksana Paszkiewicz, Młodszy Konsultant, Inwenta,
Alessandro Tofani, Head of digital and strategy, LafargeHolcim,
Nour Maalouf, Lekarka, Łódź
15:35 – 16:10Czy Polacy są gotowi na włączające (inkluzywne) zarządzanie?
Paneliści:
Joergen Bang Jensen, były CEO, P4 (Play)
Adi Ben-Artzy, Site Program Manager, Google Polska
Puneet Arora, Supply Chain Planning Manager, McCormick Polska

Prowadzenie:
Katarzyna Olczak, Head of HR, GBS EMEA, Bain & Company, Członek Rady Programowej, Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie
16:10 – 16:25Dobre praktyki Google Poland w budowaniu zespołów wielokulturowych
Magda Kotlarczyk, Head of Sales
Aleksandra Wojciechowska, Site Administrative Business Partner & Culture/CSR/DEI Lead
Adi Ben-Artzy, Site Program Manager
Pranjal Agrawal, Software Engineer, Google Poland Culture Club Lead
16:25 – 16:45Dyskusja
Podsumowanie
Małgorzata Tomasik, Członek Rady Programowej Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie,
Jerzy Kalinowski, Członek Rady Programowej Inicjatywa Razem dla Różnorodności w Biznesie

ZAREJESTRUJ SIĘ

WYDARZENIE BEZPŁATNE. Spotkanie odbędzie się online. Należy się zarejestrować. Link do spotkania zostanie przesłany 1 dzień przed spotkaniem.

weź udział