Razem dla Różnorodności. Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?

25 czerwca 2019 – Warszawa

 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny za potwierdzeniem organizatora. Aby dołączyć do naszego spotkania, należy przesłać swoje zgłoszenie poprzez formularz rejestracyjny.
Zgłoś udział

Szeroko rozumiana różnorodność stała się naszą codziennością. Dowiedz się jak wykorzystać wszystkie możliwości, które stwarza przy budowaniu efektywnych i innowacyjnych zespołów.

Czy chcesz wiedzieć:
  • jak wykorzystać różnorodność organizacji jako jej atut?
  • skąd czerpać inspiracje dobrych praktyk?
  • jaki jest wpływ różnorodności na wzrost innowacyjności przedsiębiorstw?
  • jak tworzyć najlepsze synergie w zespole?
  • jak walczyć z naszymi wewnętrznymi ograniczeniami?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco nie może zabraknąć Cię na drugim spotkaniu inicjatywy Razem dla różnorodności.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną dobre praktyki oraz case study z zarządzania różnorodnością. Znakomici mentorzy i trenerzy Katarzyna Olczak oraz Przemysław Świercz poprowadzą praktyczne warsztaty, w trakcie których dowiemy się jak budować mistrzowskie zespoły w biznesie i w sporcie?

Spotkanie będzie okazją do nawiązywania relacji i wymiany doświadczeń.

WSPÓŁORGANIZATOR SPOTKANIA:

Prelegenci

Bożena Leśniewska
WICEPREZES ZARZĄDU DS. RYNKU BIZNESOWEGO ORANGE POLSKA

Od ponad 20 lat zawodowo związana z zarządzaniem sprzedażą oraz z rynkiem telekomunikacyjnym. Ukończyła Wydział Filologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Advanced Management Program na INSEAD, Akademię Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Akademię Mentoringu. Jej domeną jest zarządzanie zmianą, implementacja nowych modeli biznesowych oraz wspieranie rozwoju liderów w duchu przywództwa opartego o wartości. Nieustannie pracuje nad rozwojem własnym i innych. Członek Rady Programowej PNSA, europejskiej organizacji Women in Leadership oraz Rady Ekspertów THINKTANK. W roku 2016 znalazła się na prestiżowej liście TOP TEN kobiet zarządzających polskim sektorem teleinformatycznym. Od stycznia 2017 Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego Orange Polska.

Monika Buchajska-Wróbel
PARTNER INWENTA, PREZES SIM

Ekspert branży HR, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu procesów HR zarówno dla firm polskich, jaki i zagranicznych. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadziła kilkaset projektów z zakresu rekrutacji executive search na najwyższe szczeble zarządzania oraz oceny pracowniczej metodą assessment/development centre. Była również zaangażowana w realizację licznych programów outplacement dla firm z różnych branż, zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Specjalizuje się w projektach dla rynku Venture Capital. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz aktywizacji oraz promocji polskiego rynku interim management (zarządzanie czasowe). Pomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka polskiego Stowarzyszenia Interim Managers (SIM). Jako jedna z niewielu na rynku polskim posiada bogate doświadczenie w rekrutacji i doborze managerów czasowych.

Sylwia Bogucka 
DYREKTOR PLANOWANIA BIZNESOWEGO I ZARZĄDZANIA WARTOŚCIĄ, ORANGE POLSKA SA

Executive Manager, od 8 lat zarządza strukturami biznesowymi w Orange Polska. Odpowiedzialna m.in. za planowanie biznesowe, zarządzanie bazą Klientów, digitalizację i procesy transformacyjne rynku B2B.

Lider w projekcie Razem.One wspierającym różnorodność w Orange Polska. Charyzmatyczny menedżer i mentor budujący różnorodne i zaangażowane zespoły. Prywatnie żona, mama i fanka koncertów.

Justyna Adamczewska
DYREKTOR ROZWOJU OPERACYJNEGO TECHNIKI, ORANGE POLSKA S.A.

Wraz z zespołem odpowiada za realizację kluczowych projektów oraz programów, zarządza portfelami projektów, definiuje standardy współpracy oraz dba o wizerunek S&Te. Promuje kulturę współpracy i popularyzuje najlepsze praktyki w tym zakresie, mając na uwadze efektywność operacyjną S&Te.

Z Orange Polska związana jest od 2009 roku. Od zawsze z pasją i entuzjazmem zajmuje się zarządzaniem projektami od metodyki i edukacji, po praktykę przy mniejszych i tych największych przedsięwzięciach. Brała udział w definiowaniu zakresu partnerstwa Orange Polska Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012, a finalnie odpowiadała za dostarczenie usług i obsługę techniczną wydarzenia. Kolejnym, istotnym dla niej doświadczeniem było partnerstwo strategiczne Orange Polska dla Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Jako Dyrektor Programu odpowiadała za wypracowanie i realizację pomysłu na współpracę z organizatorem wydarzenia. Ukończyła Politechnikę Łódzką, International Faculty of Engineering na kierunku Telecommunication and Computer Science. Jej największą pasja są góry. Realizuje ją aktualnie uprawiając narciarstwo poza trasą (freeride) oraz jazdę na rowerze.

Katarzyna Olczak
HEAD OF HR, GBS EMEA, BAIN & COMPANY

Posiada 20-letnie doświadczenie w obszarze strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim szczególnie w podnoszeniu efektywności organizacji, zaangażowania pracowników oraz zarządzaniu talentami w międzynarodowych organizacjach. Posiada doświadczenie w zarządzaniu zmianą, procesami restrukturyzacyjnymi i transformacyjnymi. Od 6 lat związana ze Skanska Commercial Development Europe, gdzie odpowiada za strategię w obszarze HR i Innowacji w Polsce, w Czechach, na Węgrzech i Rumunii. Jako członek zarządu business.link jest odpowiedzialna za rozwój współpracy Skanska z business.link (organizacja wspomagająca przedsiębiorczość, nowoczesne przestrzenie biurowe) a w szczególności za integrację organizacyjną i ekspansję zagraniczną. Certyfikowany coach, facylitator i pasjonatka twórczego rozwiązywania problemów w organizacjach oraz partycypacyjnego stylu przywództwa.

Przemysław Świercz
KAPITAN REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ AMP FUTBOLU, ZAWODNIK HUSARII KRAKÓW ORAZ TRENER MENTALNY

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego na kierunkach: „Zarządzanie Ludźmi w Firmie” oraz ,,Szkolenie i rozwój”. Zaczynał od nauki zarządzania sobą, kończył na zarządzaniu zespołami. Trener biznesu, mówca motywacyjny. Prowadzi szkolenia z zakresu obsługi klienta, komunikacji, motywacji, zarządzania ludźmi i zespołem. Instruktor wielu dyscyplin sportowych. Koordynator projektów w klubie sportowym. Koordynator Akademii Trenera Sprzedaży. Kapitan Reprezentacji Polski w AMP Futbolu, zawodnik Husarii Kraków.

Sportowy sukces to trzykrotny Mistrz Polski w AMP Futbolu jako zawodnik Husarii Kraków. 4 miejsce na Mistrzostwach Świata i 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w AMP Futbolu.

Kieruje się mottem, iż „niemożliwe nie istnieje”.

Jerzy Kalinowski
DORADCA ZARZĄDU KPMG W POLSCE

Dr Jerzy Kalinowski jest doradcą zarządu KPMG w Polsce. Wcześniej jako partner w KPMG odpowiadał za usługi doradcze dla sektora nowych technologii, mediów i telekomunikacji i mediów w Polsce i Europie Centralnej i Wschodniej. Przed podjęciem pracy w KPMG, Jerzy zajmował stanowiska kierownicze (prezes zarządu, członek rady nadzorczej) w różnych spółkach z branży nowych technologii i telekomunikacji. Jego doświadczenie obejmuje też utworzenie i zarządzanie funduszem venture capital inwestującym w cyfrowe startupy.

Maja Chabińska – Rossakowska
DYREKTOR PIONU HR W ING BANK ŚLĄSKI

Dyrektor ds. Personalnych ING Bank Śląski. Od ponad 20 lat związana z HR. Doświadczenie zawodowe w tym obszarze zdobywała w m.in. Kissinger (1997 – 1999), Tesco Polska (1999 – 2007) i DHL ( 2008-2017.) Jej działania w obszarze HR były wielokrotnie nagradzane, m.in. w tytułem Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011, tytułem Great Place to Work w roku 2012 i Top Employer 2014,2015,2016, HR Dream Team 2016.

Jest coachem ICC , absolwentką studiów EMBA, pracuje nad rozprawą doktorską w obszarze przywództwa. Współpracuje ze szkołami wyższymi w charakterze wykładowcy.

Dr Bianka Siwińska

Stworzyła akcję “Dziewczyny na politechniki!” i program “IT for SHE”  – dla utalentowanych informatyczek, który został nagrodzony przez Komisję Europejska jako najlepsze działanie na rzecz kobiet w technologiach w UE – Euroean Digital Skills Award. W 2018 zainicjowała “Perspektywy Women in Tech Summit” – największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie. 13-14 listopada odbędzie się jego druga edycja, w której weźmie udział 3000 uczestniczek i uczestników.

Małgorzata Tomasik
TRENER / MENTOR / KONSULTANT

Ekspert od spraw zasobów ludzkich z ponad dwudziestoletnią praktyką w tym zawodzie. Posiada szerokie doświadczenia praktyczne i sukcesy w pracy nad zachowaniem w organizacjach w tym kulturą i wdrożeniem zmian, zaangażowaniem pracowników, satysfakcją zawodową czy rozwojem. Zajmowała się także komunikacją wewnętrzną w firmach, negocjacjami ze związkami zawodowymi czy pozycjonowaniem firmy jako pracodawcy z wyboru. Jej największą pasją w zarządzaniu zasobami ludzkimi zawsze było pozyskiwanie odpowiednich talentów i kompetencji do organizacji, wspieranie ich rozwoju zawodowego, a także ich późniejszej pracy jako liderów rozwijających zespoły i organizacje w Polsce i za granicą.

Monika Dawid-Sawicka
EKSPERTKA RYNKU PRACY

Z branżą HR związana od 15 lat. Autorka tekstów, analiz i opracowań dotyczących tematyki rynku pracy, strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi i kapitału ludzkiego. Redaktor prowadzący wywiady z osobami zarządzającymi polskimi firmami. Współautorka raportów dotyczących polskiego rynku pracy: „Pracodawcy o rynku pracy” oraz „Rynek pracy widziany oczami pracodawców”. Członek Rady Ekspertów THINKTANK. Organizatorka debat biznesowych oraz licznych konferencji dedykowanych środowiskom HR. Pomysłodawczyni największego corocznego spotkania dyrektorów HR – HR Directors Summit.

Certyfikowany trener narzędzia diagnostycznego Stylów Myślenia i Działania FRIS. Coach ECPC oraz ICF na poziomie Associate Certified Coach. Absolwentka Politologii na Uniwersytecie Warszawskim, Zarządzania i Marketingu w Szkole Głównej Handlowej, Erickson Coaching International, Francuskiego Instytutu Zarządzania oraz MBA.

Elżbieta Mądra
INTERIM MANAGER, CZŁONEK ZARZĄDU SIM

Certyfikowany Interim Manager, członek Zarządu Stowarzyszenia Interim Managers. Ukończyła Wydział Biologii na Uniwersytecie Lubelskim im. Marii Curie-Skłodowskiej, Studium Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Studia Podyplomowe z Psychologii Zachowań Rynkowych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2005 roku jest licencjonowanym trenerem Leadership Management International.W ramach działań Stowarzyszenia jest współautorem Metodyki Interim Managera oraz współautorem broszury Shadow Manager- jak podnieść skuteczność projektów biznesowych?.Mając ciekawe zadania zawodowe Elżbieta z dużymi sukcesami pracuje teraz na rzecz swoich klientów, również dzieli się wiedzą ze studentami studiów podyplomowych.

Mariusz Witek
DYREKTOR GENERALNY DAFA POLSKA

Wcześniej pracował m.in. jako Prezes Zarządu Dobroplast, Prezes Zarządu Okfens (Saint Gobain) oraz Sales & Marketing Manager Akzo Nobel Decorative Coatings. 

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Executive MBA INSEAD. W ostatnich latach zawodowo koncentrował się na restrukturyzacjach połączonych ze wzrostem wartości dodanej poprzez poprawę efektywności wykorzystania zasobów ludzkich oraz kreowanie rozwiązań systemowych. Propagator przechodzenia od postępu liniowego do wykładniczego. Rozwija przywództwo oraz kompetencje ludzi z którymi współpracuje.

Prywatnie miłośnik muzyki, kolekcjoner płyt winylowych oraz audiofil.  

Program spotkania

9:30 – 10:00Rejestracja uczestników, networking
10:00 - 10:10Otwarcie spotkania
Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska SA
10:10 – 10:30Razem dla Różnorodności - Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?
Monika Buchajska-Wróbel, Prezes Stowarzyszenia Interim Managers
Jerzy Kalinowski, Doradca Zarządu KPMG
Dobre praktyki w zarządzaniu różnorodnością
10:30 – 11:00Moderator: Małgorzata Tomasik, konsultant, mentor, energiczniej.pl

Różnorodność - nasza droga.
Sylwia Bogucka, Dyrektor Planowania Biznesowego i Zarządzania Wartością, Orange Polska SA
Prezentacja główna, Gospodarz spotkania
11:00 – 11:20Jak Interim Manager wspiera rozwój firmy IT. Case study
Paweł Chyl, Prezes, Monogo Sp. z o.o.
Elżbieta  Mądra, Interim Manager, Członek Zarządu, Stowarzyszenie Interim Managers
11:20 – 11:35Przerwa kawowa
11:35 – 12:30Panel Dyskusyjny: Różnorodność przynosi innowacyjność.
Dlaczego tak rzadko korzystamy z tej sprawdzonej prawdy?

paneliści:
Joanna Mosiej-Sitek, Redaktorka Naczelna "Wysokich Obcasów Praca", zastępca wydawcy Gazety Wyborczej;
Maja Chabińska-Rossakowska, Dyrektor Pionu HR ING Bank Śląski;
Mariusz Witek, Dyrektor Generalny DAFA Polska;
Bianka Siwińska, Dyrektor Zarządzająca, Fundacja Edukacyjna Perspektywy;
Justyna Adamczewska, Dyrektor Rozwoju Operacyjnego Techniki, Orange Polska S.A.


moderator: Monika Dawid-Sawicka – ekspertka rynku pracy

Czerpanie z różnorodności wydaje się prostą metodą. Dzięki spojrzeniu kogoś
zupełnie innego niż my zyskujemy inną perspektywę, a często też niedostępne dla nas rozwiązanie! Jednak korzystanie z różnorodności wymaga świadomości.
Ciekawość tego, jak inni rozwiązaliby dokładnie ten sam problem, jest rozwojowa sama w sobie, ale wymaga pewnej pokory i wiary, że (również) ktoś inny może wnieść do rozwiązania realną wartość.

Jak korzystać z różnorodności i potencjału, który przynosi? Co jest najtrudniejsze w budowaniu firm i zespołów korzystających z różnorodności? Z jakich doświadczeń warto skorzystać? Zapraszamy do dyskusji.
12:30 – 13:15Przerwa na lunch
Sesja warsztatowa: Budowanie efektywnych zespołów w oparciu o różnorodności. Lider i zespół
13:15 – 14:15 Motywacja lidera. Budowanie mistrzowskich zespołów w sporcie

Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny
14:15 – 15:15 Jak motywować i angażować najzdolniejsze talenty i pozostałych tak, aby zespół działał sprawnie, a ludzie mieli poczucie sprawczości i wpływu?

Katarzyna Olczak, Head of HR, GBS EMEA, Bain & Company

9:30 – 10:00

10:00 -10:10

10:10 – 10:30

10:30 – 11:00

11:00 – 11:20

11:20 – 11:30

11:30 – 12:30

12:30 – 13:15

Sesja warsztatowa:

13:15 – 14:15

14:15 – 15:15

Rejestracja uczestników, networking

Otwarcie spotkania
Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska SA
Jerzy Kalinowski, Doradca Zarządu KPMG

Razem dla Różnorodności – Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?
Monika Buchajska-Wróbel, Prezes Stowarzyszenia Interim Managers

Różnorodność – nasza droga.
Sylwia Bogucka, Dyrektor Planowania Biznesowego i Zarządzania Wartością, Orange Polska SA
Prezentacja główna, Gospodarz spotkania

Jak Interim Manager wspiera rozwój firmy IT. Case study
Paweł Chyl, Prezes, Monogo Sp. z o.o.
Elżbieta  Mądra, Interim Manager, Członek Zarządu, Stowarzyszenie Interim Managers

Przerwa kawowa

Panel Dyskusyjny: Różnorodność przynosi innowacyjność.
Dlaczego tak rzadko korzystamy z tej sprawdzonej prawdy?

paneliści:
Joanna Mosiej-Sitek, Redaktorka Naczelna “Wysokich Obcasów Praca”, zastępca wydawcy Gazety Wyborczej;
Mariusz Witek, Dyrektor Generalny DAFA Polska;
Bianka Siwińska, Dyrektor Zarządzająca, Fundacja Edukacyjna Perspektywy

moderator: Monika Dawid-Sawicka – ekspertka rynku pracy

Czerpanie z różnorodności wydaje się prostą metodą. Dzięki spojrzeniu kogoś
zupełnie innego niż my zyskujemy inną perspektywę, a często też niedostępne dla
nas rozwiązanie! Jednak korzystanie z różnorodności wymaga świadomości.
Ciekawość tego, jak inni rozwiązaliby dokładnie ten sam problem, jest rozwojowa
sama w sobie, ale wymaga pewnej pokory i wiary, że (również) ktoś inny może
wnieść do rozwiązania realną wartość.

Jak korzystać z różnorodności i potencjału, który przynosi? Co jest najtrudniejsze w
budowaniu firm i zespołów korzystających z różnorodności? Z jakich doświadczeń
warto skorzystać? Zapraszamy do dyskusji.

Przerwa na lunch

Budowanie efektywnych zespołów w oparciu o różnorodności. Jak radzić sobie z ograniczeniami, które są w nas. Jak tworzyć najlepsze synergie w zespole.
Prowadzenie:
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.
Katarzyna Olczak

Motywacja lidera. Budowanie mistrzowskich zespołów w sporcie.
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.

Jak motywować i angażować najzdolniejsze talenty i pozostałych tak, aby zespół działał sprawnie, a ludzie mieli poczucie sprawczości i wpływu?
Katarzyna Olczak, Head of HR, GBS EMEA, Bain & Company

Gdzie i kiedy?

Data i godzina
25 czerwca 2019
Godzina 09.30-15.15

Miejsce spotkania
Ogrody Innowacji Orange
al. Jerozolimskie 160
02-326 Warszawa

Zgłoś udział

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny za potwierdzeniem organizatora. Aby dołączyć do naszego spotkania, należy przesłać swoje zgłoszenie poprzez formularz rejestracyjny.

Zgłoś udział
Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from - Youtube
Vimeo
Consent to display content from - Vimeo
Google Maps
Consent to display content from - Google