Czy innowacyjność potrzebuje różnorodności?

27.05.2021 r

weź udział

Badania pokazują, że liderzy, którzy wpisują zarządzanie różnorodnością do strategii działania, osiągają ze swoimi zespołami dużo lepsze rezultaty, a proponowane przez nich rozwiązania są bardziej kreatywne i innowacyjne.

  • W trakcie konferencji spojrzymy na budowanie kultury innowacji z perspektywy globalnej i lokalnej.
  • Porozmawiamy z liderami reprezentującymi międzynarodowe korporacje (EY, T-Mobile) oraz innowacyjne polskie startupy na różnym etapie rozwoju (Wheelstair, Nanovo).
  • Zapytamy o ich doświadczenia w wykorzystaniu synergii różnorodnych zespołów dla potrzeb kreacji i innowacji.
  • Będziemy dyskutować o tym, dlaczego obszar innowacji pozostaje zdominowany przez mężczyzn i co firmy oraz społeczeństwo mogą zrobić, aby tę sytuację zmienić (Google, Women In Tech).
  • Zastanowimy się, dlaczego warto stawiać na kobiety realizując innowacyjne pomysły.

Program spotkania

14:30 – 14:45Powitanie
Małgorzata Tomasik, Rada Programowa Inicjatywy Razem Dla Różnorodności w Biznesie, Energiczniej.pl
14:45 – 15:00Michał Zdziarski, Przedsiębiorca społeczny, Wheelstair
RÓŻNORODNOŚĆ INNOWACYJNOŚĆ I TECHNOLOGIA
- RAZEM DLA LEPSZEGO ŚWIATA

W trakcie mojego wystąpienia postaram się odpowiedzieć na dwa pytania: Czy innowacyjność potrzebuje różnorodności? oraz Czy różnorodność potrzebuje innowacyjności? . Odwołam się do wyników badań i własnego doświadczenia z prowadzenia projektu startupowego Wheelstair. Wheelstair został ostatnio wybrany jako najlepszy startup spośród 250 zgłoszonych do konkursu Huawei Startup Challenge na przedsięwzięcie, które zwiększa inkluzywność społeczną i walczy z wykluczeniami.
15:00 – 15:15Dr Aleksander Poniewierski, Globalny lider cyfrowych oraz nowych technologii, EY

CZY TRANSFORMACJA CYFROWA POTRZEBUJE
RÓŻNORODNOŚCI?

W trakcie rozmowy z Małgorzatą Tomasik dr. Poniewierski odpowie m.in. na następujące pytania:
- Jak rewolucja cyfrowa zmienia i rozwija prowadzenie biznesu?
- Jak można wykorzystać doświadczenie i wiedzę na temat różnorodności przy realizacji globalnych projektów?
15:15 – 15:35Piotr Hołownia, Innovation Tribe Lead, T-Mobile Polska
KULTURA INNOWACJI. JAKIE SKŁADNIKI I WARTOŚCI TWORZĄ ŚRODOWISKO WZROSTU? CASE STUDY
- Czym jest różnorodność dla T-Mobile Polska
- Czym jest Kultura innowacji?
- Cechy innowacyjnego zespołu
- Jak to działa?
15:35 – 15:55Dariusz Sobczak, Członek Zarządu, Nanovo
CYFROWE KANAŁY KOMUNIKACJI IN-STORE A RÓŻNORODNOŚĆ
Jak różnorodność przyczyniła się do uruchomienia w środku pandemii jednego z najbardziej innowacyjnych sklepów stacjonarnych na świecie - MODIVO
15:55 – 16:20Elżbieta Czajka, Engineering Manager, Google
Magdalena Rabiej, Engineering Manager, Google
Jerzy Foryciarz, Senior Product Manager, Google
JAK BUDUJEMY KULTURĘ PRZYNALEŻNOŚCI I DLACZEGO NAM SIĘ TO OPŁACA?
Poczucie przynależności do zespołu i organizacji jest niezwykle ważne. Daje poczucie bezpieczeństwa, wpływa na budowanie lepszych relacji, większe angażowanie się w projekty i osiąganie z sukcesem wspólnych celów. Inżynierki z Google (z 15-letnim i 2-miesięcznym stażem pracy w tej organizacji) podzielą się osobistymi doświadczeniami. Opowiedzą o tym, jak odnalazły się w innowacyjnej i różnorodnej kulturze firmy, a także, w jaki sposób mogą się w niej realizować jako kobiety. Do rozmowy pań włączy się też jeden z dyrektorów Google - Jarek Kuśmierek.
16:20 – 16:40Dr Bianka Siwińska, Perspektywy Women in Tech Summit
DLACZEGO WARTO STAWIAĆ NA KOBIETY REALIZUJĄC INNOWACYJNE PROJEKTY?
W trakcie rozmowy z Jerzym Kalinowskim liderka Perspektywy Women In Tech Days podzieli się z nami na gorąco konkluzjami z ostatniej konferencji (25-26.05). Opowie o tym, jak mogą zainspirować nas kobiety, które osiągnęły sukces w branży technologicznej. Przedstawi sposoby zachęcania młodych dziewczyn do studiowania i budowania kariery zawodowej w STEM. Udowodni, że warto wybierać kobiety do realizacji innowacyjnych projektów.
16:40 – 17:00Małgorzata Tomasik, Rada Programowa Inicjatywy Razem Dla Różnorodności w Biznesie, Energiczniej.pl
Jerzy Kalinowski, Rada Programowa Inicjatywy Razem Dla Różnorodności w Biznesie, Partner Digistrat
ODPOWIEDZI NA PYTANIA I PODSUMOWANIE KONFERENCJI


Prelegenci

Małgorzata Tomasik
Członek Rady Programowej Inicjatywy RDR, Trener, mentor, konsultant, ENERGICZNIEJ.PL

Ekspert od spraw zasobów ludzkich z ponad dwudziestoletnią praktyką w zawodzie. Posiada szerokie doświadczenia praktyczne i sukcesy w pracy nad zachowaniem w organizacjach w tym kulturą i wdrożeniem zmian, zaangażowaniem pracowników, satysfakcją zawodową czy rozwojem.

Zajmowała się także komunikacją wewnętrzną w firmach, negocjacjami ze związkami zawodowymi czy pozycjonowaniem firmy jako pracodawcy z wyboru. Jej największą pasją w zarządzaniu zasobami ludzkimi zawsze było pozyskiwanie odpowiednich talentów i kompetencji do organizacji, wspieranie ich rozwoju zawodowego, a także ich późniejszej pracy jako liderów rozwijających zespoły i organizacje w Polsce i za granicą.

Piotr Hołownia
Innovation Tribe Lead, T-Mobile Polska

Lider Innovation Tribe w T-Mobile Polska wdrażający nowe produkty dla rynku masowego i biznesowego. Od lat pasjonat innowacji i kreowania wartości biznesowej, łączący świat biznesu z technologią. Zwolennik angażowania, podejścia zwinnego i pracy z wizją oraz celami. Buduje zaangażowane i zróżnicowane zespoły zdolne do podejmowania ambitnych wyzwań.

Dr Aleksander Poniewierski
Globalny lider cyfrowych oraz nowych technologii, EY

Globalny lider cyfrowych oraz nowych technologii (Digital and Emerging Technologies), odpowiedzialny za prowadzenie praktyki doradczej ukierunkowanej na rozwój strategii, projektowanie i wdrażanie nowego modelu biznesowego z wykorzystaniem pojawiających się technologii dla Klientów globalnych.Uznany przez IoT World za Światowego Lidera Roku 2020.Międzynarodowy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony infrastruktury krytycznej.Członek Rady Doradczej Centrum Biznesu Globalnego na Uniwersytecie w Texas, Dallas (UDT) oraz Komitetu sterującego nowych technologii przy TM Forum.Autor wielu publikacji i uznany prelegent licznych konferencji związanych m. in. z zagadnieniami IoT/OT, nowych technologii oraz cyberbezpieczeństwa.Autor książki „SPEED no limits in the digital era” (www.speednolimits.com).Wykładowca na Stanford, UTD, SSoE i wielu innych prestiżowych uczelniach wyższych.

Elżbieta Czajka
Engineering Manager, Google

Ukończyła Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim, od 15 lat pracuje w firmie Google. Zaczynała od praktyk jako programistka w Mountain View w Kalifornii. Pracowała nad takimi projektami jak AdWords, Billing, Gmail i Google Cloud Compute w Polsce i USA. Od 5 lat zarządza zespołami programistek i programistów w warszawskim biurze Googla. Wśród swoich sukcesów ma zbudowanie od zera 30-osobowej organizacji w Warszawie.Lubi wspierać innych w rozwoju i dzielić się swoją wiedzą, co robi przez mentoring i wystąpienia na meetupach i konferencjach (np. dwukrotnie w ramach “Perspektywy Women in Tech Summit”).

Magdalena Rabiej
Engineering Manager, Google

Absolwentka Informatyki na Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. W Google od marca 2021. Od 15 lat zarządza zespołami inżynierskimi w branży IT, szczególnie zespołami tzw. “cross- functional”: złożonymi z programistów, testerów, wdrożeniowców, odpowiedzialnymi za zbudowanie i wdrożenie systemów informatycznych. Specjalizuje się też w optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania w organizacjach. Pracowała w międzynarodowych korporacjach: ABB, Motorola, ale też w startupach i potrafi docenić zalety pracy w różnych środowiskach. Wierzy w samoorganizację zespołów i stara się budować współpracę opartą na zaufaniu.

Dariusz Sobczak
Członek Zarządu Nanovo

Wcześniej przez ponad 15 lat w branży marketingowej i identyfikacji wizualnej. W Nanovo odpowiada za obszar strategii produktowo – usługowej, funkcje i kontekst biznesowy rozwiązań. Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiów z zakresu Design Management Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Michał Zdziarski
Przedsiębiorca społeczny, Wheelstair

Przedsiębiorca społeczny, badacz strategii, umiędzynarodowienia, sieci i zrównoważonego rozwoju. Założyciel czterech start-upów koncentrujących się na zwiększeniu inkluzywności, dostępności i mobilności dzięki technologii. Wheelstair stworzyło urządzenie robotyczne, które w połączeniu z manualnym wózkiem inwalidzkim, umożliwia samodzielność i daje niezależność w poruszaniu się osobom z niepełnosprawnościami. Firma zdobyła 1 miejsce w konkursie Huawei Start Up Challenge spośród 250 zgłoszonych innowacyjnych firm z Europy Środkowej walczących z wykluczeniem społecznym. Twistairs opracowuje pierwsze na świecie schody ruchome do domów i niewielkich obiektów użyteczności publicznej. MeWheel buduje innowacyjny, prosty i tani napęd umożliwiający osobom z niepełnosprawnościami udział w rewolucji mikro-mobilności. Tiltero to innowacyjne krzesło akumulujące energię, które wspiera proces przejścia od pozycji siedzącej do stojącej.

Dr Bianka Siwińska
PERSPEKTYWY WOMEN IN TECH SUMMIT

Stworzyła akcję “Dziewczyny na politechniki!” i program “IT for SHE” – dla utalentowanych informatyczek, który został nagrodzony przez Komisję Europejska jako najlepsze działanie na rzecz kobiet w technologiach w UE – European Digital Skills Award. W 2018 zainicjowała “Perspektywy Women in Tech Summit” – największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie. 25-26 maja br. zaprasza na Women In Tech Days festiwal online dla kobiet.

Jerzy Kalinowski
Rada Programowa Inicjatywy Razem Dla Różnorodności w Biznesie, Partner Digistrat

Jerzy Kalinowski obecnie partner Digistrat. Wcześniej przez wiele lat był partnerem w KPMG i odpowiadał za doradztwo strategiczno-operacyjne w Polsce. Specjalizował się w programach transformacji biznesowej, poprawie efektywności przedsiębiorstw, oraz innowacjach cyfrowych. Pełnił też rolę lidera sektora nowoczesnych technologii, cyfrowych mediów i telekomunikacji w Europie Wschodniej i Centralnej. W swojej karierze w konsultingu prowadził projekty doradcze w blisko 20 krajach na różnych kontynentach. Jerzy zaczynał swoją karierę zawodową jako nauczyciel akademicki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat brał też udział w realizacji prac-badawczo-rozwojowych w Polsce i USA.Jerzy jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (mgr inż. telekomunikacji i dr nauk technicznych) oraz University of Rochester w USA (M. Sc. In Electrical Engineering). Jest również absolwentem IMD w Lozannie (Management Development Program).

Jerzy Foryciarz
Senior Product Manager, Google

Jerzy Foryciarz jest Senior Product Managerem Google Cloud. Kieruje zespołem produktowym w Google Kubernetes Engine odpowiadającym za skalowalność, automatyczne skalowanie, optymalizację kosztów i monitoring. Dołączył do Google w 2011 roku, pracując dla Google TV, YouTube i Google Now. Przed Google, był dyrektorem operacyjnym w  Motorola Cellular Networks Software Division. Jest magistrem Fizyki Komputerowej i Fizyki Jądrowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktorem Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk oraz absolwentem MBA Chicago University.

9:30 – 10:00

10:00 -10:10

10:10 – 10:30

10:30 – 11:00

11:00 – 11:20

11:20 – 11:30

11:30 – 12:30

12:30 – 13:15

Sesja warsztatowa:

13:15 – 14:15

14:15 – 15:15

Rejestracja uczestników, networking

Otwarcie spotkania
Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska SA
Jerzy Kalinowski, Doradca Zarządu KPMG

Razem dla Różnorodności – Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?
Monika Buchajska-Wróbel, Prezes Stowarzyszenia Interim Managers

Różnorodność – nasza droga.
Sylwia Bogucka, Dyrektor Planowania Biznesowego i Zarządzania Wartością, Orange Polska SA
Prezentacja główna, Gospodarz spotkania

Jak Interim Manager wspiera rozwój firmy IT. Case study
Paweł Chyl, Prezes, Monogo Sp. z o.o.
Elżbieta  Mądra, Interim Manager, Członek Zarządu, Stowarzyszenie Interim Managers

Przerwa kawowa

Panel Dyskusyjny: Różnorodność przynosi innowacyjność.
Dlaczego tak rzadko korzystamy z tej sprawdzonej prawdy?

paneliści:
Joanna Mosiej-Sitek, Redaktorka Naczelna “Wysokich Obcasów Praca”, zastępca wydawcy Gazety Wyborczej;
Mariusz Witek, Dyrektor Generalny DAFA Polska;
Bianka Siwińska, Dyrektor Zarządzająca, Fundacja Edukacyjna Perspektywy

moderator: Monika Dawid-Sawicka – ekspertka rynku pracy

Czerpanie z różnorodności wydaje się prostą metodą. Dzięki spojrzeniu kogoś
zupełnie innego niż my zyskujemy inną perspektywę, a często też niedostępne dla
nas rozwiązanie! Jednak korzystanie z różnorodności wymaga świadomości.
Ciekawość tego, jak inni rozwiązaliby dokładnie ten sam problem, jest rozwojowa
sama w sobie, ale wymaga pewnej pokory i wiary, że (również) ktoś inny może
wnieść do rozwiązania realną wartość.

Jak korzystać z różnorodności i potencjału, który przynosi? Co jest najtrudniejsze w
budowaniu firm i zespołów korzystających z różnorodności? Z jakich doświadczeń
warto skorzystać? Zapraszamy do dyskusji.

Przerwa na lunch

Budowanie efektywnych zespołów w oparciu o różnorodności. Jak radzić sobie z ograniczeniami, które są w nas. Jak tworzyć najlepsze synergie w zespole.
Prowadzenie:
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.
Katarzyna Olczak

Motywacja lidera. Budowanie mistrzowskich zespołów w sporcie.
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.

Jak motywować i angażować najzdolniejsze talenty i pozostałych tak, aby zespół działał sprawnie, a ludzie mieli poczucie sprawczości i wpływu?
Katarzyna Olczak, Head of HR, GBS EMEA, Bain & Company

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from - Youtube
Vimeo
Consent to display content from - Vimeo
Google Maps
Consent to display content from - Google