SPOTKANIE INICJATYWY

Razem dla różnorodności w biznesie

7 listopada 2019,  Warszawa

WYDARZENIE PŁATNE: 200 zł brutto. Pozyskane środki przeznaczamy na działalność Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie.

Kup bilet

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Inicjatywy RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE.

Czy wiesz, jakie są kluczowe obszary w procesie zatrudniania osób niepełnosprawnych? Na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć zatrudniając osoby niepełnosprawne w firmie produkcyjnej? Skorzystaj z praktycznej wiedzy o współpracy pokoleń w organizacjach. Poznaj doświadczenia i dobre praktyki tych, którzy na co dzień pielęgnują kulturę różnorodności w swoich firmach.Dołącz do naszego spotkania.

Spotkanie będzie okazją do nawiązywania relacji i wymiany doświadczeń.

Dołącz do nas już 7 listopada w Novotel​ ul. Marszałkowska 94, Warszawa. 

Prelegenci

Grzegorz Lewonowski
PARAOLIMPIJCZYK, REPREZENTANT KADRY NARODOWEJ W SZERMIERCE NA WÓZKACH

Od 20 lat zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa. Wielokrotny medalista w turniejach szpadowych rangi krajowej i światowej. Za swoje największe sukcesy uważa złoty medal Pucharu Świata w szpadzie drużynowej (Montreal 2018), brązowy medal Mistrzostw Europy w szpadzie indywidualnej (Strasburg 2014) oraz udział w igrzyskach paraolimpijskich w Atenach. Obecnie walczy o kwalifikację do igrzysk paraolimpijskich w Tokio 2020.

Z wykształcenia pedagog specjalny, zawodowo związany z Międzynarodową Fundacją Reaxum, w której pomaga realizować projekty dotyczące aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Jest absolwentem Projektu „ONi Uczą”, który umożliwia rozwój kariery dwutorowo poprzez realizowanie się jako trener kompetencyjny.

Monika Buchajska-Wróbel
PARTNER INWENTA, PREZES SIM

Ekspert branży HR, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu procesów HR zarówno dla firm polskich, jaki i zagranicznych. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadziła kilkaset projektów z zakresu rekrutacji executive search na najwyższe szczeble zarządzania oraz oceny pracowniczej metodą assessment/development centre. Była również zaangażowana w realizację licznych programów outplacement dla firm z różnych branż, zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Specjalizuje się w projektach dla rynku Venture Capital. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz aktywizacji oraz promocji polskiego rynku interim management (zarządzanie czasowe). Pomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka polskiego Stowarzyszenia Interim Managers (SIM). Jako jedna z niewielu na rynku polskim posiada bogate doświadczenie w rekrutacji i doborze managerów czasowych.

Danuta Kaps
MENEDŻER DS. PERSONALNYCH W ING BANKU ŚLĄSKIM

Od początku pracy w Banku związana z obszarem HR. Dodatkowo jest Coachem ICC oraz Mentorem. Wspiera i wdraża procesy HR-owe, współpracuje  z kadrą menedżerską.

Jest ambasadorką kierunku Bank równych szans. Inspirują ją ciekawe zadania, ale też ludzie z którymi je realizuje.

Danuta Kaps jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Joanna Dymna-Oszek
DYREKTOR BIURA ZARZĄDU ING BANKU ŚLĄSKIEGO S.A.

Związana z ING od 2000 r. Od samego początku pracuje w Biurze Zarządu, początkowo jako specjalista i starszy specjalista, od stycznia 2014 roku pełni funkcję dyrektora Biura Zarządu Banku. Bliskie są jej tematy społecznej odpowiedzialności biznesu, jest jednym z Ambasadorów Strategii Zrównoważonego Rozwoju ING. Jest również Członkinią Rady Fundacji ING Dzieciom oraz Członkinią Zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Joanna Dymna-Oszek jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Monika Dawid – Sawicka
EKSPERTKA RYNKU PRACY

Z branżą HR związana od 17 lat. Zajmuje się doradztwem w obszarze rozwoju i budowy efektywnych organizacji.  Przygotowuje autorskie sesje rozwojowe wspierające rozwój zawodowy i świadomość kadry kierowniczej. Pracowała m.in. z organizacjami z obszaru sprzedaży, produkcji, finansów, bankowości, energetyki, FMCG, obronności oraz administracji.

Autorka tekstów i analiz dotyczących rynku pracy i kapitału ludzkiego. Członek Rady Ekspertów THINKTANK. Ambasadorka portalu Komisji Europejskiej dotyczącego uczenia się osób dorosłych. Pomysłodawczyni corocznego spotkania dyrektorów HR – HR Directors Summit.

Certyfikowany trener narzędzia diagnostycznego Stylów Myślenia i Działania FRIS. Facylitatorka, Coach ICF. Absolwentka Politologii na Uniwersytecie Warszawskim, Zarządzania i Marketingu w SGH, Erickson Coaching International, Wszechnicy UJ, Francuskiego Instytutu Zarządzania oraz MBA.

Monika Truszkowska-Bednarek

Od 1994 roku związana zawodowo z Grupą ERGO Hestia. Od 2014 roku Prezes Zarządu  Fundacji Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale Handlu Zagranicznego.

Tomasz Szklarski
PRZEDSIĘBIORCA, WSPÓŁZAŁOŻYCIEL ZMOTYWOWANI.PL, FEEL COMFORT, XANDORIA, SPOŁECZNIK – PREZES ZARZĄDU FUNDACJI REAXUM

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego.

Doświadczenia zawodowe zdobywał min. w instytucjach finansowych i agencjach reklamowych. W 2006 roku tworzył specjalistyczną agencję pracy tymczasowej. Realizował projekty dla przemysłu ciężkiego na takich obiektach jak Rafineria Możejki, Stocznia Gdańska oraz Elektrownia Bełchatów. Praca z ludźmi, poznawanie ich zachowań zainteresowały go na tyle, że w 2010 roku został współzałożycielem Zmotywowani.pl – firmy badającej zaangażowanie pracowników. Jednym z największych sukcesów spółki było zaprojektowanie własnego wskaźnika zaangażowania – Enpulse. Od 2014 roku współtworzy Feel Comfort – firmę zajmująca się dostosowywaniem przedsiębiorstw pod katem zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Z osobami z niepełnosprawnościami pracuje również jako Prezes Fundacji Reaxum, zajmującej się aktywizacją zawodową i karierą dwutorową  sportowców. Jest także pomysłodawcą projektu edukacyjnego ONi Uczą – skierowanego do aktywnych sportowców z niepełnosprawnościami dzięki któremu nabywają nowe kompetencje potrzebne do uczenia innych.

Program spotkania

Prowadzenie konferencji
Grzegorz Lewonowski – sportowiec, paraolimpijczyk, absolwent programu Oni Uczą
9:00 – 09:30Rejestracja uczestników, networking
09:30 – 09:45Razem dla Różnorodności - Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?
Monika Buchajska-Wróbel, Prezes Stowarzyszenia Interim Managers
Dobre praktyki w zarządzaniu różnorodnością
09:45 – 10:15 Bank równych szans. Inicjatywy ING wobec pracowników i klientów z niepełnosprawnościami.
Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego S.A.
Danuta Kaps, Menedżer ds. personalnych w ING Banku Śląskim.
10:15 – 10:35Na jakie pytania musimy znać odpowiedź zatrudniając osoby niepełnosprawne w firmie produkcyjnej?
Jolanta Karaś, Kierownik Działu Personalnego, Corrugated Packaging Mondi  Simet  Sp. z o.o.

Anna Borzeszkowska, dyrektor HR Polska w Mondi Group
10:35 – 10:55Wystąpienie w trakcie potwierdzenia
10:55 – 11:25OSOBY Z (NIE)PEŁNOSPRAWNOŚCIĄ - DLACZEGO (NIE) ZATRUDNIAM?
Monika Truszkowska-Bednarek, Prezes Zarządu,Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia,
Tomasz Szklarski, Przedsiębiorca, współzałożyciel Zmotywowani.pl, Feel Comfort, Xandoria, Społecznik – Prezes Zarządu Fundacji Reaxum

Wspólnie, korzystając z bogatego doświadczenia organizacji, które reprezentujemy, opowiemy Państwu o obawach pracodawców, którzy planują zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami. Rozprawimy się z mitami, które - powielane - wznoszą mury pomiędzy pracodawcami a kandydatami. Pokażemy na konkretnych przykładach, jak właściwie realizować projekty aktywizacji zawodowej.
11:25 – 11:45Przerwa kawowa
Sesja warsztatowa
11:45 – 13:006 x 60 minut wiedzy i rozwiązań. Facylitowana sesja inspiracji
Monika Dawid-Sawicka, eksperta rynku pracy, konsultant HR, facylitator.

Jak zbudować i wdrożyć „RAZEM”? Czyli osoby z (nie)sprawnością w naszej firmie. 60 minut to sporo czasu, aby wypracować rozwiązania, które można zastosować we własnej organizacji. Jak pracować, aby ten efekt zwielokrotnić? Aby 60 minut przyniosło nam rozwiązania, które w pojedynkę wypracujemy w 360 minut? Co się zadzieje, jeśli 6 grup w tym samym czasie będzie pracowało wspólnie, a potem podzieli się swoimi doświadczeniami i wypracowanymi rozwiązaniami?

Facylitacja sprawia, że grupy skupiające ludzi pełniących różne role, mających różne doświadczenie i styl pracy są w stanie osiągać rezultaty dzięki potencjałowi wszystkich osób wchodzących w skład grupy. 60 x 6 to czas podczas konferencji by wspólne myślenie grupy przyniosło zwielokrotnione rezultaty. Wiedzę, pomysły, refleksję wniesie grupa. „Facylitator da ramę, obraz powstanie w toku współdziałania osób uczestniczących w konferencji.”
13:00 – 13:15Podsumowanie
13:15 – 14:00Lunch

9:30 – 10:00

10:00 -10:10

10:10 – 10:30

10:30 – 11:00

11:00 – 11:20

11:20 – 11:30

11:30 – 12:30

12:30 – 13:15

Sesja warsztatowa:

13:15 – 14:15

14:15 – 15:15

Rejestracja uczestników, networking

Otwarcie spotkania
Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska SA
Jerzy Kalinowski, Doradca Zarządu KPMG

Razem dla Różnorodności – Dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?
Monika Buchajska-Wróbel, Prezes Stowarzyszenia Interim Managers

Różnorodność – nasza droga.
Sylwia Bogucka, Dyrektor Planowania Biznesowego i Zarządzania Wartością, Orange Polska SA
Prezentacja główna, Gospodarz spotkania

Jak Interim Manager wspiera rozwój firmy IT. Case study
Paweł Chyl, Prezes, Monogo Sp. z o.o.
Elżbieta  Mądra, Interim Manager, Członek Zarządu, Stowarzyszenie Interim Managers

Przerwa kawowa

Panel Dyskusyjny: Różnorodność przynosi innowacyjność.
Dlaczego tak rzadko korzystamy z tej sprawdzonej prawdy?

paneliści:
Joanna Mosiej-Sitek, Redaktorka Naczelna „Wysokich Obcasów Praca”, zastępca wydawcy Gazety Wyborczej;
Mariusz Witek, Dyrektor Generalny DAFA Polska;
Bianka Siwińska, Dyrektor Zarządzająca, Fundacja Edukacyjna Perspektywy

moderator: Monika Dawid-Sawicka – ekspertka rynku pracy

Czerpanie z różnorodności wydaje się prostą metodą. Dzięki spojrzeniu kogoś
zupełnie innego niż my zyskujemy inną perspektywę, a często też niedostępne dla
nas rozwiązanie! Jednak korzystanie z różnorodności wymaga świadomości.
Ciekawość tego, jak inni rozwiązaliby dokładnie ten sam problem, jest rozwojowa
sama w sobie, ale wymaga pewnej pokory i wiary, że (również) ktoś inny może
wnieść do rozwiązania realną wartość.

Jak korzystać z różnorodności i potencjału, który przynosi? Co jest najtrudniejsze w
budowaniu firm i zespołów korzystających z różnorodności? Z jakich doświadczeń
warto skorzystać? Zapraszamy do dyskusji.

Przerwa na lunch

Budowanie efektywnych zespołów w oparciu o różnorodności. Jak radzić sobie z ograniczeniami, które są w nas. Jak tworzyć najlepsze synergie w zespole.
Prowadzenie:
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.
Katarzyna Olczak

Motywacja lidera. Budowanie mistrzowskich zespołów w sporcie.
Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej Amp Futbolu, zawodnik Husarii Kraków oraz trener mentalny.

Jak motywować i angażować najzdolniejsze talenty i pozostałych tak, aby zespół działał sprawnie, a ludzie mieli poczucie sprawczości i wpływu?
Katarzyna Olczak, Head of HR, GBS EMEA, Bain & Company

Gdzie i kiedy?

Data i godzina
7 listopada 2019
Godzina 09.00-14.00

Miejsce spotkania
Novotel
ul. Marszałkowska 94 
Warszawa

Zgłoś udział

WYDARZENIE PŁATNE: 200 zł brutto. Pozyskane środki przeznaczamy na działalność Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie.

W celu otrzymania faktury prosimy o kontakt na adres: kontakt@stowarzyszenieim.org 

Kup Bilet