DEI miało być odpowiedzią na nierówności społeczne. Stało się też obowiązkiem raportowym. Niestety, w wielu firmach różnorodność to dziś punkt na liście zadań: jest polityka, jest szkolenie, jest raport.
WEBINAR
22 maja 2025 r. (czwartek) | 11:00 - 12:00 | online
Ale kiedy opada kurz – zostaje pytanie:
I gdy klimat polityczny się zmienia lub znikają regulacyjne „motywatory” … firmy często z tych działań rezygnują. Dlaczego?
Bo nie widzą realnego wpływu na biznes.
Firmy odhaczają checklisty:
ale nie wiedzą, jak to przekłada się na relacje, konflikty i wyniki.
mamy kobietę w zarządzie
zatrudniamy osoby 50+
wspieramy neuroróżnorodność
Bo to podejście NIE mówi nam:
➡ jak ludzie podejmują decyzje,
➡ co ich motywuje,
➡ co ich wypala,
➡ dlaczego nie potrafią ze sobą współpracować.
Wiele organizacji wdraża programy DEI z najlepszymi intencjami, jednak istnieje ryzyko, że skupiając się na określonych grupach doprowadzimy do poczucia wykluczenia wśród innych pracowników. Na przykład, osoby nieobjęte konkretnymi kategoriami mogą odczuwać, że ich potrzeby i perspektywy są pomijane, co może prowadzić do spadku zaangażowania i motywacji.
Dlatego w trakcie naszego webinaru porozmawiamy o tym, jak odejście od sztywnych kategorii demograficznych na rzecz indywidualnych motywacji i wartości może prowadzić do prawdziwej inkluzywności. Pokażemy, że kiedy skupiamy się na tym, co naprawdę napędza ludzi, zaczynamy lepiej rozumieć ich sposób działania, styl pracy i potrzeby.
A z tego poziomu można budować zespół, który nie tylko działa skutecznie, ale też lepiej współdziała i unika ukrytych napięć.
Porozmawiamy:
#1
Jak Reiss Motivation Profile® pomaga zrozumieć ludzi nie przez etykiety, tylko przez to, co ich napędza i blokuje?
Co pokazują dane: różnice między kobietami i mężczyznami, pokoleniami i narodowościami – bez stereotypów.
#2
Jak wyjść poza etykiety pokoleniowe (np. "Zetki są roszczeniowe", "Silversi nie są elastyczni") i zobaczyć realne wzorce motywacyjne.
#3
#4
Co zyskuje zespół, kiedy lider rozumie strukturę napięć i synergii – zanim pojawią się konflikty.
Dlaczego różnorodność oparta na wartościach może być pomocna w przełożeniu idei różnorodności na konkretne efekty biznesowe.
#5
Jak zacząć to podejście wdrażać – spokojnie, bez rewolucji
#6
Prelegentki
Ekspertka w dziedzinie motywacji wewnętrznej i prekursorka zarządzania przez potrzeby, wiceprezeska RMP Polska, autorka, mentorka & menedżerka
Katarzyna Janas
Urszula Baranowska
Fundatorka Fundacji Razem dla Różnorodności w Biznesie, RMP Masterka, menedżerka i mentorka w zakresie komunikacji i rozwoju liderów