Różnorodność ma moc!
27 września 2023, start 9:30
Bezpłatny udział online
O Konferencji
Z wielką przyjemnością zapraszamy Cię na wyjątkową konferencję poświęconą budowaniu różnorodnego, równego i włączającego środowiska pracy.
Naszym gościem specjalnym będzie pan Profesor Adam Bodnar, wykładowca, działacz na rzecz obrony praw człowieka w Polsce, były Rzecznik Praw Obywatelskich.
W gronie menadżerów, prezesów, dyrektorów HR i ekspertów zapoznamy się z najlepszymi praktykami z zakresu DE&I na świecie i w Polsce, będziemy dyskutować o tym jakie programy w tym obszarze wdrażają obecnie firmy, jaka jest rola przywódców i HR w budowaniu różnorodności i włączania, jakie korzyści przynosi DE&I, jak technologia zapobiega wykluczeniu. RAZEM zastanowimy się jak wdrażać programy DE&I i budować w przedsiębiorstwach środowisko i koalicję na rzecz bezpiecznych, efektywnych i włączających miejsc pracy.
Naszym celem jest zbudowanie przyjaznego i efektywnego środowiska pracy, w którym każdy pracownik znajdzie swoje miejsce i będzie mógł być integralną częścią organizacji. To wszystko w otoczeniu wyjątkowego miejsca, czyli Praskiego Centrum Koneser gdzie mieści się Google for Startups Campus z którego będziemy transmitować konferencję.
Poznaj szczegóły najbardziej gorącego wydarzenia tej jesieni!
Program
8.30 - 9.30
Poranna kawa
09.30 - 9.40
Zarząd Fundacji Razem dla Różnorodności w Biznesie
Powitanie
Ewa Rzodkiewicz - prowadząca konferencję: Różnorodność ma moc!
9.40 - 10.10
dr hab. Adam Bodnar
Wykład Gościa Specjalnego
Profesor, Dziekan Wydziału Prawa, Uniwersytet SWPS, Profesor Wizytujący, Uniwersytet w Kolonii (Academy for European Human Rights Protection), Senior Fellow, Democracy Institute Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) w Budapeszcie, Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji (09.2015 – 07.2021).
10.10 - 11.00
Andrzej Chodacz - CEO, Seris Konsalnet Cleaning, CMO, Seris Konsalnet
Anna Kułach - Prezeska Zarządu, E.ON Foton
Paweł Tynel - Partner, COO, EY Polska
Magdalena Kotlarczyk - Country Director, Google Poland
Bożena Leśniewska - Wiceprezeska Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska
Agnieszka Maciejewska - Group Vice President – People & Culture, Warner Bros Discovery
Prowadzący: red. Wojciech Szeląg - Interia.pl
Beata Bukowska - Prezeska Fundacji, Razem dla Różnorodności w Biznesie
Panel prezesów „Czy DE&I jest siłą naszych przedsiębiorstw?”
Zapraszamy na ekscytującą debatę prezesów, poświęconą tematyce różnorodności, równości i włączania (DE&I) w biznesie. W czasie tej dyskusji prezesi znanych organizacji z różnych sektorów gospodarki przedstawią swoje strategie i inicjatywy mające na celu promowanie różnorodności w czterech głównych obszarach: synergia kobiet i mężczyzn, wielokulturowość, zarządzanie pokoleniami, włączanie osób z niepełnosprawnościami oraz inne aspekty DE&I w swoich organizacjach. Przyjrzymy się konkretnym działaniom, celebrowaniu sukcesów i dążeniu do budowania inkluzywnej kultury pracy. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się, jak inspirujące przywództwo może zmienić krajobraz biznesowy w kierunku większej równości i sprawiedliwości społecznej na rynku pracy.
11.00 - 11.20
Magdalena Kotlarczyk - Country Director, Google Poland
Konrad Rychlewski - Partner Experience Specialist, Google Poland
Inkluzywni z pomocą technologii
- praktyka biznesowa w Google
Technologia ma być inkluzywna - brzmi pięknie - ale co to znaczy w praktyce biznesowej? Konkretne przykłady, jak z pomocą technologii Twoja firma może zaprosić do współpracy osoby z grup wykluczonych, np: umożliwić pracę osobom z niepełnosprawnościami. Co my jako pracodawcy możemy zrobić, aby przeciwdziałać wykluczeniu.
11.20 - 11.40
Katarzyna Olczak - HR & Talent Director, Bain & Company
Wayne Boley - Executive Vice President, Global Business Services, Bain & Company
Diversity and Inclusion make a great couple: how to work consciously with inclusion
Różnorodność tworzy dobrą parę z inkluzywnością: jak pracować świadomie z inkluzywnością
The presentation will cover several aspects of inclusion: its complexity, cultural and language nuances, and all supported by examples from the business reality of a global company.
Prezentacja obejmie kilka aspektów inkluzywności: jej kompleksowość, niuanse kulturowe i językowe, a wszystko poparte przykładami z biznesowej rzeczywistości globalnej firmy.
Prelekcja w języku angielskim
11.40 - 12.10
Przerwa na kawę
12.10 - 12.55
Anna Sirocka - Prezeska Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Partner EY, Lider Zespołu ds. MSSF
Monika Buchajska-Wróbel - Wiceprezeska, Stowarzyszenie Interim Managers
Małgorzata Tomasik - Wiceprezeska Zarządu, Fundacja Razem dla Różnorodności w Biznesie
Marzena Strzelczak - Doradczyni Zarządu ds. DEI, Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Monika Truszkowska-Bednarek - Prezeska Zarządu, Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób z niepełnosprawnościami Integralia
Prowadząca: Aleksandra Klimont-Bodzińska - Wiceprezeska Zarządu, Fundacja Razem dla Różnorodności w Biznesie
Panel NGO „Przyszłość DE&I”
Zaproszone fundacje oraz organizacje, które aktywnie włączają się w propagowanie wartości DE&I w biznesie, podzielą się swoją motywacją do działania, przedstawią swoje cele i najważniejsze osiągnięcia. Zastanowią się także, jak wspólnie mogą wpływać na docenienie wartości wdrażania rozwiązań z zakresu różnorodności i włączania zarówno w biznesie, jak i w społeczeństwie.
12.55 - 13.15
Sylwia Bogucka - Dyrektorka Transformacji B2B, Orange Polska
Program Razem
- praktyka biznesowa Orange Polska
Razem to program, którego celem jest ukazanie, jak ważne dla działalności biznesowej jest wykorzystanie potencjału każdego z nas poprzez budowanie zrównoważonych zespołów.
Opowiemy, jak tworzyliśmy program, który obecnie służy zarządzaniu różnorodnością w firmie - od sieci pracowniczej do programu, od zbioru projektów do strategii biznesowej, od kwestii płci do innych aspektów różnorodności.
13.15 - 13.35
Anna Michna-Humeniuk – HR Director Poland, Mondi Group
Katarzyna Gajos - Communication & Employer Branding Manager, Mondi Świecie S.A.
Joanna Bednarska - Menedżerka ds. rozwoju pracowników, różnorodności i inkluzywności, Mondi Świecie S.A.
Make the change - jak zaczerpnąć z potencjału kobiet w środowisku produkcyjnym?
Podzielimy się naszymi doświadczeniami budowania i wzmacniania obecności kobiet na wszystkich poziomach organizacji produkcyjnej.Po co? Po to, aby z odwagą budowały swoją moc, korzystały z niej w życiu osobistym i zawodowym, wzmacniały swoją autentyczność i pewność siebie. Równocześnie pragniemy wydobywać potencjał, który płynie z obecności kobiet zarówno wewnątrz naszej firmy, jak i na szerszym rynku pracy.
Opowiemy o tym, kogo zapraszamy do przyglądania się utartym przekonaniom, do zmiany myślenia w kontekście różnorodności i równych szans, a w konsekwencji do współtworzenia i współwdrażania zmiany. Podzielimy się tym, gdzie w tej zmianie jest łatwo, a gdzie potrzebujemy przystanąć na dłużej.Pokażemy również te działania, które krok po kroku budują społeczność kobiet w naszej organizacji i jaką to daje moc. W końcu podzielimy się tym, co jest zachętą dla kobiet do własnego rozwoju, do myślenia o zmianie i nowych możliwościach dla siebie i dla organizacji. To bardzo kompleksowe i wielowątkowe działania. Wszystkie jesteśmy pasjonatkami takich projektów.
13.35 - 13.55
Joanna Miłachowska – Prezeska, Siemens Healthineers Polska
Zdrowie i dobrostan a poczucie przynależności pracowników
Czy odpowiedzialność pracodawcy za zdrowie i dobrostan pracowników kończy się na zapewnieniu pakietu prywatnych usług medycznych? W Siemens Healthineers poszliśmy o wiele dalej – od wielu lat prowadzimy unikalne pod względem zakresu programy edukacyjne i profilaktyczne, których celem jest zdrowie i dobrostan naszych pracowników. Tylko w tym roku każdy z nas miał możliwość wykonania bezpłatnych badań full body MRI, USG i dermatoskopii. Co roku, dzięki wczesnemu wykryciu chorób, programy prozdrowotne pozwalają kilkorgu z nas podjąć leczenie na możliwie wczesnym etapie, zachować zdrowie i być może – życie. Edukując oraz zapewniając dostęp do badań nie tylko realizujemy naszą odpowiedzialność wobec firmowej społeczności. Budujemy także silne poczucie przynależności i równego traktowania. Poruszając się w tak wrażliwej materii jak zdrowie, musimy jednak nasze działania prowadzić uważnie i mądrze – dlatego dzielimy się naszymi doświadczeniami.
13.55 - 14.40
Lunch
14.40 - 15.00
dr hab. Bolesław Rok
Potencjał różnorodności w zarządzaniu.
Jak wyjść poza granice firmy?
Jak zmienia się system zarządzania w firmach w obliczu wyzwań cywilizacyjnych? Czy zarządzanie różnorodnością mieści się tylko w ramach HR, czy też staje się podstawą całościowego systemu zarządzania? Jaki związek może mieć diversity z wdrażaniem innowacji, z budowaniem wartości rynkowej, z polityką zakupową, z marketingiem i sprzedażą? Dlaczego w politykach różnorodności tak rzadko wspomina się o klientach i czy warto to zmieniać?
15.00 - 15.50
Paweł Biarda - Członek Zarządu ds. Komercyjnych, CCO, Nexera
Aleksandra Zawadzka - CFO, Alsendo
Krzysztof Rosłaniec - Prezes Zarządu, Dot2Dot
Karolina Zdrodowska - Dyrektorka-koordynatorka ds. przedsiębiorczościi dialogu społecznego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Prowadząca: Monika Nachyła - Partnerka, Abris Capital Partners
Standardy ESG jako droga do zwiększania wartości firmy i jej atrakcyjności jako pracodawcy
Czym w praktyce są dzisiaj standardy ESG i dla kogo są ważne
Jak ESG kształtuje polityki HR i kulturę firmy?
Jaką rolę we wdrażaniu standardów ESG odgrywa Chief People Officer?
15.50 - 16.10
Paweł Tynel - Partner, COO,EY Polska
Trzy pokolenia w jednym stały biurze
- czyli o różnorodności pod jednej firmy dachem
Trzy różne pokolenia w jednej firmie to odmienne style pracy, zwyczaje i sposoby komunikacji, ale również jeden z kluczy do sukcesu rynkowego. Każde pokolenie ma inne spojrzenie, dzięki czemu patrzymy na świat z wielu perspektyw. Opowiemy, w jaki sposób wielopokoleniowość wzmacnia EY.
16.10 - 16.30
Michał Woroch - Prezes fundacji Krok Po Kroku, podróżnik, fotograf
Ograniczenia czy możliwości - 371 dni odpowiedzi.
Opowieść o na niezwykłej podróży "Wheelchairtrip 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę”, podjętej przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich przy użyciu starego Land Rovera Defendera. To opowieść o przekształcaniu ograniczeń w twórcze działanie, wnikliwej diagnozie porażki i zmiany podejścia do problemów.
16.30 - 16.50
dr Marzena Mazur - psycholog biznesu, autorka audycji Strefa Szefa w TOK FM
Niech lepiej powie to facet..
W 2010 roku przeprowadzono badanie, w którym studentom przedstawiono dokonania odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy i zapytano czy chcieliby u tej osoby pracować. W jednej grupie studentów przedsiębiorcą był mężczyzna, w drugiej kobieta, ale opis w obu przypadkach był ten sam. Więcej studentów bardziej podziwiało i chciało pracować u mężczyzny, niż u kobiety. Jednym z czynników, które wymieniali była jego wiarygodność. Podobnie jest z wystąpieniami publicznymi. To, co mówi mężczyzna jest postrzegane jako bardziej wiarygodne i wiemy to z polskich badań. Porozmawiajmy więc o różnym postrzeganiu kobiet i mężczyzn w biznesie i zastanówmy się, jak to zmienić.
16.50- 17:00
Zakończenie
Poznaj naszych prelegentów
W czasie konferencji planujemy debaty i panele dyskusyjne, merytoryczne prelekcje, ciekawe studia przypadków, wystąpienia typu TEDex, oraz wiele innych atrakcji, które nas zintegrują i połączą w myśl idei DE&I
Bądź razem z nami!
80 zł
Pakiet promocyjny
dla środowisk NGO
Gwarantowane miejsce na sali
Wartościowy networking
Lunch i przerwy kawowe
Po wypełnieniu formularza prześlemy szczegółowe informacje
Pakiet partnerski
dla firm
Zapytaj o cenę!
Dostęp do konferencji online
Możliwość zadawania pytań na czacie
Dostęp do nagrania
Darmowy streaming online
0 zł
*brutto
*
Partner wydarzenia
Chcemy uczynić waszą markę jeszcze bardziej widoczną i zintegrowaną z naszym wydarzeniem, dlatego przygotowaliśmy specjalną sekcję, w której przedstawimy wasze logo na naszej stronie konferencji.
Jak to działa?
Wysyłacie nam swoje logo, a my umieszczamy je bezpłatnie na naszej stronie, gwarantując szeroki zasięg wśród uczestników zainteresowanych konferencją. W zamian za umieszczenie loga na stronie konferencji, prosimy o wykonanie kilku prostych działań promocyjnych. Otrzymacie od nas gotowe materiały, w tym grafikę i przykładowy tekst.
Jesteś zainteresowany? Napisz do nas: konferencja@razemdlaroznorodnosci.pl, a my skontaktujemy się z Tobą!
Wspieram różnorodność!
Patroni i partnerzy medialni
Organizator wydarzenia
Fundacja Razem dla Różnorodności w Biznesie po kilku latach działania jako społeczna inicjatywa, zrealizowaniu 19 konferencji, z udziałem prawie 2000 uczestników, w tym roku przekształciła się w fundację.
Naszą misją jest popularyzowanie idei różnorodności na wielu poziomach:
• wierzymy, że przełamywanie stereotypów i zmiana świadomości społecznej na temat różnorodności jest niezbędne i możliwe,
• pokazujemy organizacjom, że integrowanie działań z obszaru różnorodności, równości i inkluzji ze strategią firmy przyniesie im konkretne korzyści biznesowe,
• uświadamiamy jednostkom, że różnorodność jest wartością, która wzbogaca i rozwija nas jako ludzi i jako społeczeństwo.
Naszym głównym celem jest działanie wraz z biznesem na rzecz budowania środowiska różnorodności, włączania i równości w firmach oraz tworzenia bezpiecznych i efektywnych miejsc pracy. Chcemy upowszechniać dobre praktyki, edukować i budować taki rynek pracy, który jest przyjazny dla jego uczestników.
Fundatorzy: Urszula Baranowska, Monika Buchajska-Wróbel, Beata Bukowska, Anna Jaguszewska-Bogacz, Ewa Kaniewska-Trzcińska, Aleksandra Klimont-Bodzińska, Katarzyna Olczak, Monika Ostęp, Marcin Szlasa-Rokicki, Małgorzata Tomasik, Marcin Wower, Dorota Zdun-Angotti
Fundacja Razem dla Różnorodności w Biznesie z siedzibą przy ul. Filtrowej 75/17, 02-032 Warszawa, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nr KRS: 0001011196, NIP: 7011123106.
kontakt@razemdlaroznorodnosci.pl